Bayoék kijutottak a 2019-es Afrika-kupára

Publikálva: 2018, november 22 - 18:39
Jól szerepeltek a DAC játékosai az év utolsó válogatott mérkőzésein.

Együttesünk nyolc játékosa kapott meghívót a 2018-as esztendő utolsó válogatott összetartásaira. Legtöbbjüknek megvolt az oka az örömre a Dunaszerdahelyre való visszatérésüket követően.

Bár Vakoun Issouf Bayo nem kapott szerepet a találkozón, ám részese volt az elefántcsontparti együttesnek, amely már a selejtezők zárófordulója előtt kvalifikálta magát a 2019-es Afrikai Nemzetek Kupájára, amelyet jövő júniusban és júliusban Kamerunban rendeznek – első ízben 24 résztvevővel.

Kalmár Zsolt fontos szerepet játszott a magyar nemzeti csapat hat pontot hozó összecsapásain. Az észtek és a finnek elleni mérkőzéseken is Marco Rossi szövetségi kapitány kezdőtizenegyében kapott helyet a DAC középpályása, aki mindkét találkozó első, tehát győztes találata előtt gólpasszt adott.

Christián Herc kulcsembere volt az újjáalakuló szlovák U21-es válogatottnak a Portugália elleni páros felkeszülési találkozókon. Csapatkapitányként a gárda egyetlen találatát szerezte az első összecsapáson. Rajta kívül Dominik Špiriak és Martin Bednár is szerepet kapott Guľa szövetségi kapitánytól.

Stanislav Bilenkyi március óta először kapott ismét szerepet az ukrán huszonegy éven alatti válogatottban. Vele ellentétben, Eric Davis ismét bebizonyította, hogy is a panamai nemzeti csapat stabil tagjai közé tartozik, még az új szövetségi kapitány, Gary Stempel alatt is. Cseh kapusunk, Martin Jedlička és csapattársai az egy korosztállyal feljebb lépésük előtt győzelemmel búcsúztak az U20-as válogatottól: az Elite Tournament sorozat keretén belül Brünnben 2:1-re legyőzték Svájcot.

A DAC felnőttcsapata tagjainak eredményei a novemberi válogatott mérkőzéseken:

Kalmár Zsolt (Magyarország) – Nemzetek Ligája

2018.11.15., csütörtök, 20.45 óra (Budapest): Magyarország-Észtország 2:0 (1:0) Kalmár 83 perc

2018.11.18., vasárnap, 20.45 óra (Budapest): Magyarország-Finnország 2:0 (2:0) Kalmár 90 perc

Eric Javier Davis (Panama) – felkészülés

2018.11.17., szombat, 03.00 óra (Tegucigalpa): Honduras-Panama 1:0 (0:0) Davis 71 perc

2018.11.21., szerda, 02.00 óra (Panama City): Panama-Ecuador 1:2 (0:0) Davis 90 perc

Vakoun Issouf Bayo (Elefántcsontpart) – a 2019-es Afrikai Nemzetek Kupája selejtezője

2018.11.18., vasárnap, 18.00 óra (Conakry): Guinea-Elefántcsontpart 1:1 (1:1) Bayo nem került be a keretbe

Stanislav Bilenkyi (Ukrajna U21) – felkészülés

2018.11.16., péntek, 14.00 óra (Kijev): Ukrajna-Grúzia 3:3 (2:1) Bilenkyi 11 perc

Dominik Špiriak, Christián Herc, Martin Bednár (Szlovákia U20) – felkészülés

2018.11.16., péntek, 18.00 óra (Algarve): Portugália-Szlovákia 3:1 (2:0) Špiriak 80 perc, Herc 69 perc/1 gól, Bednár 69 perc

2018.11.18., vasárnap, 18.00 óra (Algarve): Portugália-Szlovákia 2:1 (0:0) Herc 90 perc, Bednár 90 perc, Špiriak 6 perc

Martin Jedlička (Csehország U20) – Elite Tournament

2018.11.19., hétfő, 18.00 óra (Brno): Csehország-Svájc 2:1 (2:0) Jedlička 90 perc