Bayo győztes gólt rúgott

Publikálva: 2018, november 10 - 17:22
Bayo ismét betalált, második mérkőzésen is egyetlen góllal győzni tudott a DAC.

A rózsahegyiek ellen visszatért a csapatba az egymeccses eltiltását letöltő Kalmár Zsolt, a sérült Šatka helyén Kone kapott játéklehetőséget, Tretyakov pedig szintén egészségügyi okokból hiányzott a keretből. Már rögtön az első percben láthattunk egy gyenge próbálkozást a hazai Urdinovtól. Ennél azonban jóval nagyobb ziccert puskázott el pár perccel később Kalmár, aki egyedül tört kapura, de Macíknak szerencséje volt, és lábbal hárítani tudta a gólba tartó labdát. Ha nem megy lábbal, megy majd fejjel – gondolhatta Zsolt, mielőtt Záhumenský beívelését bólintotta kapura, ám ezúttal a védők akadályozták meg, hogy gólt ünnepeljünk. Az ellentámadásból a liptóiak veszélyeztethettek volna, de nem tudták kihasználni fölényüket. Egész tetszetős foci volt ekkor kialakulóban, fel-alá járt a labda. Előbb Davis éles szögből beadott szabadrúgását sikerült ártalmatlanítania Macíknak, nem sokkal később pedig a rózsahegyiek is betalálhattak volna: Daniel jobboldali beadásával Tandirnak gyűlt meg a baja, így Jedlička védeni tudott. A 21. percben Kalmár szabadult meg őrzőjétől, átadása azonban annyira meglepte Divkovićot, hogy fölé lőtte az ígéretes helyzetet. Ezután azonban kissé leült a tempó. Végül Gál-Andrezly passza váltott ki bennünk riadalmat, nem véletlenül. A hazaiak jobbszélsője, Daniel azonban ajtó-ablak helyzetben mellé durrantott. Az utolsó pillanatokban pedig a hazaiak legeredményesebb gólvágója, Tandir ünnepeltethette volna magát, de Daniel szögletből beívelt labdáját nem tudta befejelni, köszönhetően Jedlička remek védésének.

A második félidőre Záhumenskýt már az öltözőben hagyta Peter Hyballa, helyette Bednárt küldte pályára. Divković a 47. percben megszerezhette volna számunkra a vezetést, ám az utolsó pillanatban elpöckölte előle a labdát a védője. Nem csak mi hagytuk ki az ordító helyzeteket, hanem a hazaiak is. Kochan szépen megforgatta Konét, és már csak annyit kellett volna tennie, hogy Jedlička mellett a hálónkba gurít, de rosszul célzott. Az eredményjelző ekkor még mindig 0:0-át mutatott, de a szinte érezhető volt, hogy nem ez marad a végeredmény. Erről pedig Bayo gondoskodott az 55. percben. Elefántcsontparti csatárunk Davis ívelése után jól vette észre, hogy Macík eléggé kint áll a kapujából. Bayo ezért egy fura mozdulattal átemelte, és még a kapufa is velünk volt – 0:1. Gólörömében még Hyballa edző is a szögletzászlóhoz rohant, hogy együtt ünnepeljen a játékosaival. A hazai tréner kettős cserével igyekezett felrázni a játékot, és a 66. percben majdnem össze is jött nekik az egyenlítés Gál-Andrezly lövésénél, de Jedličkának sikerült parádésan beletennie a lábát a kapuba tartó labdába. Az akciót követő szögletből pedig Jonec fejelt mellé. Utána megint előttünk adódott hatalmas lehetőség: Kalmár és Vida Kristopher tili-tolizása után azonban utóbbi fölé bikázta a labdát. Alig vett levegőt a helyzet után Macík, máris bravúrra volt szüksége: ezúttal Kalmár eresztett meg egy emberes bombát. Szinte belefájdult az ember szeme a kimaradt helyzetekbe. A 75. percben a hazai Urdinov vesztette el a fejét, és beletenyerelt Herc arcába. Mivel a mozdulatért megkapta második sárgáját, majd a pirosat is, mehetett zuhanyozni. Nem lehettünk azonban teljesen nyugodtak, mert a Rózsahegy emberhátrányban is nagyot küzdött az egy pontért, a végén még az előrefutó Macík kapus is veszélyeztette a kapunkat. A hosszúra nyúlt hajrában Bayónak még három óriási ziccere is akadt, az eredmény már nem változott.

Hatalmas kapusbravúrok és látványos futball – ezt az élményt nyújtotta a mai délután a csapatot elkísérő 180 ember számára. Noha lassan indultak be a játékosok a meccs elején, fokozatosan elkapták a ritmust, és izgalmas játékot produkáltak. Mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei a gólszerzéshez, de míg mi egyet berúgtunk, addig a hazaiak egyszer sem találtak fogást rajtunk. Hiába üldöz minket a Zsolna, továbbra is mi vagyunk a másodikok. A pontgyűjtést két hét múlva folytathatjuk otthon a jelenleg formán kívüli Trencsén ellen. Jövő héten nincs bajnoki a Nemzetek Ligája meccsek miatt, de pénteken vár ránk egy barátságos mérkőzés a MOL Arénában a Sepsiszentgyörgy ellen.

Peter Hyballa (DAC): „Dunaszerdahelyen minden hét érdekesen telik, de az elmúlt hét különösen az volt a számunkra. Dolgoztam a német és a holland bajnokságban is, és elmondhatom, hogy a mai igazán csúcsmérkőzés volt, mindkét csapat részéről. Az első húsz perc inkább a hazaiaké volt, hosszú labdákkal próbálkoztunk, nem azt a focit játszottuk, amire készültünk. 4-3-3-as felállásban kezdtünk, de a szünetben a kabinban hagytam Záhumenskýt nehogy begyűjtse második sárgáját is. Bednárt küldtem fel a pályára, aki még csak 19 éves és jól megoldotta a feladatát. Kone is jó meccset játszott. A gól után még több lehetőségünk is támadt. A végén viszont nagyon mérges voltam. Amióta a szlovák bajnokságban dolgozom, ez volt a legjobb meccsünk. Büszke vagyok a csapatra. Annak örülnék, ha az újságírók a fociról kérdeznének, és nem Ljubičić, Pačinda és Šatka esete lenne a téma. A fiúk tudják, hogy hülyeséget követtek el, de én is voltam fiatal, megtörténik az ilyen. Találkoztam Šatkával, de egyelőre nem tudom, hogy mikor állhat újra edzésbe. A héten erről nagyon sokat beszélgettünk csapaton belül. A vezetőség kiáll a csapat mellett. Holnap szabadot kapnak a játékosok, remélem, hogy az éjjel tejen kívül mást nem isznak majd a játékosok.“

David Holoubek (Rózsahegy): „A szlovák ligában nagyon jó meccsnek számít a mai, de két oldalról kell nézni a dolgokat. Az egyik a mérkőzés színvonala, a másik viszont a fegyelmezetlenség, ami miatt piros lapot kaptunk. Több helyzetet is kialakítottunk, de egyikkel sem tudtunk élni, ellentétben a dunaszerdahelyiekkel. Magas szinten játszottunk, mégis pont nélkül maradtunk, ebből a szempontból volt csupán negatív a találkozó. Nem szeretnénk hátul játszani a jövőben sem, és bízom benne, hogy mi is olyan erősek tudunk majd lenni, mint a DAC.“

MFK RÓZSAHEGY - FC DAC 1904 0:1 (0:0)

Fortuna Liga, 15. forduló, MFK Rózsahegy, 2018.11.10., 15:00

Játékvezetők: Kružliak - Hancko, Štrbo