A bátrabbak ellen jobban megy

Publikálva: 2019, szeptember 23 - 08:29
Vida Kristopher szerint elsősorban a kreativitás hiányzott szombaton a Rózsahegy elleni bajnokin.

„Kellemetlen stílusban futballozott a Rózsahegy. Nehéz volt a dolgunk, hiszen mélyen védekeztek, és egyszerűen nem tudtuk feltörni a védelmüket. Szerintem az volt a gond, hogy nem voltunk kellőképpen kreatívok. A félidei szünetben a vezetőedző megpróbált változtatni, feljebb toltuk a szélsőket, én pedig csatárrá léptem elő, így már három támadóval rohamoztunk. Megpróbáltunk még offenzívabb felfogásban futballozni, de most ez sem segített, egyszerűen nem voltunk kellőképpen kreatívok a gólszerzéshez. Azt sem lehet mondani, hogy ne lettünk volna eléggé frissek – valami nem stimmelt az olyan helyzetek kialakításában, amik máskor mennek és a lövéseink se nagyon találtak kaput. Sajnos eléggé hullámzó a játékunk, bár szeretnénk kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtani és ezeket a meccseket is megnyerni. Nyilván más stílusban futballozik a Rózsahegy, mint a Slovan, nekünk pedig jobban fekszik az olyan ellenfél, amely bátrabb játékot vállal fel és nem tizenegy emberrel védekezik. Az ilyen találkozókon, ha az ellenfél szerez vezetést, akkor még nehezebb a dolgunk. Ha esetleg sokáig gólnélküli állás lett volna, akkor talán a Rózsahegy is többet próbálkozik, de így igazából a védekezésen kívül mással nem kellett törődniük. Nyilván a következő ellenfél, a Zsolna játékstílusa jobban fekszik nekünk, ellenük talán képesek leszünk érvényesíteni a rövidpasszos futballunkat. Ha ez sikerül, akkor a listavezető ellen könnyebb dolgunk lesz. Szombaton is hajtottunk, mindent megtettünk a siker érdekében, folyamatosan harcoltuk ki a szögleteket, de egyszerűen nem jött a gól. A jövő héten ennél több fog kelleni” – nyilatkozott a tegnapi DAC-Rózsahegy (0:1) ligamérkőzés után Vida Kristopher, öt találattal a DAC legjobb góllövője az aktuális bajnoki idényben.