Mint mondta, nyáron megközelítőleg ugyanannyi a beteg, mint máskor, a különbség az egészségügyi problémák jellegében mutatkozik meg.
„Nem állítanám, hogy nyáron több a baleset. Statisztikai szempontból azonban a legtöbb baleset otthon, a háztartásokban következik be, az összes eset kétharmada. Az, hogy ilyenkor a munkahelyeken kevesebb a baleset, bizonyára azzal függ össze, hogy ebben az időszakban, a nyári szabadságok idején több időt töltenek otthon az emberek” – fejtette ki Magera.
A fiatalok esetében nem lát gondot az egészségük nyáron történő megőrzésében. „Az idősebb generáció képviselőinek azonban vigyázniuk kell a szervezet túlhevülésére és bizonyos ételek fogyasztására.
Nyáron a hőség miatt az ételek gyorsabban romlanak és ez komoly gyomorproblémákat okozhat.
A napsütéses időszakban nem szabad megfeledkeznünk a bőrünk és fejünk védelmének szükségességéről sem“ – hívta fel a figyelmet, hozzátéve, hogy nyáron gyakoribb a gyomor- és bélpanaszok előfordulása.
„Ezeknek a problémáknak az elkerülése érdekében nem tanácsos ismeretlen ételeket fogyasztani és csak azok fogyasztása ajánlott, melyek ízre és külsőre is kifogástalannak tűnnek. Emésztési problémákat főleg a baktériumok okoznak, amelyek ha nagyobb mennyiségben kerülnek a szervezetbe, az emésztőrendszerbe jutva szaporodni kezdenek és bélpanaszokat okoznak“ – világított rá dr. Magera.
Ami a nyári folyadékfogyasztást illeti, ennek ajánlott mennyisége az orvos szerint a verejtékezés mértékétől is függ.
„Nagyobb fizikai megterhelés esetén több folyadékot kell fogyasztani. Azoknak az embereknek, akik erőteljesebben izzadnak, a napi folyadékfogyasztást is ehhez kell igazítaniuk, ami nyáron általában 2,5-3 litert jelent“ – tette hozzá Magera.
Vigyázzunk hát magunkra és vigyázzunk egymásra, hogy a nyár valóban csak a felhőtlen pihenés, kikapcsolódás, feltöltődés ideje legyen számunkra!
(Felvidék.ma/teraz.sk)
Ezt már olvasta?
Kedden vár az év utolsó dunaszerdahelyi VándorLáss-estje
Különleges vendég, érdekes téma várja az érdeklődőket az...