Az ötös nyomában

Publikálva: 2017, március 4 - 07:33
A bajnokság kétharmadához érve a hat mérkőzésből álló hazai sorozatunk második felvonása következik, melyen a tabella negyedik helyén álló csapatot fogadjuk. A DAC-Rózsahegy összecsapás szombaton 14.00 órakor kezdődik.

Az újabb ötösök nyomában

Múlt hétvégén az év első hazai fellépésén rekordgyőzelmet aratott a DAC - a szlovák élvonalban ugyanis korábban még sohasem nyertünk öt góllal. A sároseperjesi újoncnak lőtt ötös után ma ismét lehetőségünk nyílik e szám jegyében további „bejegyzésekre”. Eddig ugyanis négyszer sikerült nyernünk a Rózsahegy ellen, és jelenleg négymeccses hazai győzelmi sorozatban van együttesünk.

Az angol hét előtt

A negyedik helyen álló liptóiak elleni találkozóval kezdetét veszi számunkra az angol hét, mely során az elkövetkezendő nyolc napban három tétmérkőzést is rendeznek a DAC Arénában: már kedden, 18.00 órai kezdettel a Slovnaft Cup negyeddöntőjében a második ligában szereplő Poprádot látjuk vendégül, míg egy hét múlva szombaton 16.30 órakor a Zsolnát fogadjuk.

Nehéz megmérettetés

A Fortuna Liga keretein belül ma először fog két olyan csapat találkozni a DAC Arénában, amely a tabella első hat helyének valamelyikét foglalja el. A Trencsén (2:0), Nagymihály (2:1), Aranyosmarót (1:0) és Sároseperjes (5:0) elleni győzelmeket a táblázat alsó felében tanyázó együttesek ellen arattuk (közülük a trencséniek voltak a legmagasabb pozícióban, akik a hetedik helyről vágtak neki a 16. fordulónak). A mai összecsapás előtt a negyedik helyen áll a Rózsahegy, a DAC pedig hatodik. Nehéz megmérettetés vár tehát ránk egy jó formában levő együttes ellen, amely eddig sikeresen szerepel tavasszal. Az aranyosmaróti (1:1) pontosztozkodás és a Zólyombrézó elleni hazai gólnélküli döntetlen után szerdán, a 18. fordulóból bepótolt találkozón 3:1-es győzelmet aratott Zsolnán a Nagymihály ellen. Hrnčár edző védencei összesítve ötmeccses veretlenségi sorozattal rendelkeznek az élvonalban, a DAC pedig hatnál jár. Kellemes tavaszi időben, várhatóan szép számú közönség előtt tehát ma - remélhetőleg - ismét futballünnepnek lehetünk tanúi a DAC Arénában.

Történelem

A liptóiak az 1997/98-as idénytől szerepelnek az élvonalban, legnagyobb sikereik a 2006-os bajnoki cím és kupagyőzelem. A két csapat eddigi 26 egymás elleni mérkőzéséből mindössze négyszer diadalmaskodtunk, mindannyiszor hazai környezetben - legutóbb 2014 márciusában (2:0, gólszerzők: Ujlaky, Čaušić). Dunaszerdahelyen legutoljára szinte napra pontosan egy éve találkozott a két gárda - 2016. március 5-én 1:1-es döntetlen született (gólszerzők: Horváth - Lačný). Ősszel Rózsahegyen 2:2-es döntetlent értünk el, amikor is a hazaiak egy hosszabbításban megítélt véleményes büntetővel egyenlítettek (gólszerzők: Ďubek, Lačný - Pačinda 2).

DAC: 22. idény, 676 mérkőzés: 215-166-295, gólarány 761:994

Ružomberok: 20. idény, 658 mérkőzés: 253-176-229, gólarány 843:818)

Egymás elleni mérleg (a mi szemszögünkből):

Teljes: 26  4-10-12, gólarány 21:33

Stadionunkban: 11  4-5-2, 13:9

A Fortuna Liga 22. fordulójának műsora:

Szombat, 2017. március 4., 14.00: DAC-Ružomberok, 17.00: Prešov-Trenčín, Zlaté Moravce-Trnava

Vasárnap, 2017. március 5., 15.20: Podbrezová-Žilina, 17.30: Slovan-Michalovce

A DAC-Rózsahegy bajnoki mérkőzés ma 14.00-kor kezdődik, játékvezetők Očenáš - Ferenc, Žákech.