Az őszi ezüstérmes otthonában kezdünk

Publikálva: 2017, február 18 - 06:34
Hetven nap után ismét bajnoki pontokért küzd csapatunk. Rögtön a tavaszi idény elején egy nehéznek ígérkező mérkőzés vár együttesünkre, hiszen az őszi ezüstérmes otthonában lépünk pályára. A Zólyombrézó-DAC mérkőzés szombaton 17.00 órakor kezdődik.

Véget ért a téli szünet, hetven nap után ismét bajnoki pontokért küzdhet a DAC. Azt már most tudjuk, hogy ez egy szokatlan tavasz lesz a Fortuna ligában, ugyanis az őszi szezon után a miavai klub kijelentkezett az élvonal küzdelmeiből. A szövetség törölte az erdőhátiak eredményeit, és a többi csapattól elvették az ellenük szerzett pontokat. A játékosok egyéni statisztikái (gólok, lapok, startok) azonban érvényben maradnak. A „kis” Spartak kilépése megoldotta a kiesés kérdését is, így a táblázat legalján található csapatok minden bizonnyal fellélegezhettek - idő előtt sikerült teljesíteni a bennmaradási célkitűzésüket… Mindegyik fordulóban pihen majd egy csapat, a DAC-ot ez április első hétvégéjén érinti, amikor is a 25. forduló keretein belül a Miavát fogadtuk volna Dunaszerdahelyen.

Megváltozott a bajnoki tabella

A szlovák élvonal történelmében először fordul elő az, hogy kevesebb csapat lesz ott a végelszámolásnál, mint az idény indulásakor. Így fest a megváltozott bajnoki táblázat a tavaszi rajt előtt:

12. Spartak Myjava 0 0 0 0 0:0 0

Megjegyzés: a 18. fordulóbeli Nagymihály-Rózsahegy találkozót a rossz időjárás miatt elhalasztották.

Folytatni a sorozatot

Az ősz vége eredményesség terén jól sikerült együttesünknek: a Nagyszombat elleni kupanyolcaddöntőt is beleszámítva öt mérkőzésből négyen diadalmaskodtunk, egyszer pedig döntetlent játszottunk. Ezt a pozitív sorozatunkat megpróbáljuk Zólyombrézón is folytatni. Nem lesz könnyű, hiszen a szezon eddigi legkellemesebb meglepetését szolgáló együtteséhez látogatunk. Az élvonalban töltött harmadik idényükben a vasgyáriak a második helyen vonultak téli szünetre az egyeduralkodó Zsolna mögött, ami természetesen fennállásuk legjobb eredménye. A 2016/17-es idényben épp holnapi ellenfelünk rendelkezik a legjobb védelemmel (a Zsolnával egyetemben 11 gólt kaptak), hazai pályán pedig még veretlenek.

A holnapi lesz a DAC egyetlen idegenbeli mérkőzése a tavasz első fele folyamán, hiszen a zólyombrézói után hat hazai összecsapás vár együttesünkre (a Poprád elleni kupameccset is beleértve). Legközelebb két hónap múlva, április 15-én, a 27. fordulóban szerepelünk újra idegenben, méghozzá Trencsénben.

Különleges mérkőzés

A holnapi egy különleges találkozó lesz támadónk, Pavol Šafranko számára. Bár a huszonkét esztendős csatár a sároseperjesiektől érkezett a télen, viszont a tavalyi évet kölcsönjátékosként pont Zólyombrézón töltötte. „Természetesen egy különleges találkozó lesz ez a számomra, de a meccs előtt kikapcsolom a gondolataimat, és nem oldom, hogy az egykori társaim ellen lépek pályára. Egy új csapat mezében érkezem, így mindent megteszek a DAC győzelméért,” jelentette ki az U21-es válogatott támadó.

Történelem

A vasgyáriak a harmadik idényüket töltik a legfelső osztályban; a két csapat egymás elleni mérlege a DAC-nak kedvez. Ami az ellenfél otthonában rendezett mérkőzéseket illeti, eddig háromszor találkoztunk: 2014 szeptemberében Zólyombérzón 3:0-ra győztek a hazaiak; 2015 májusában (Breznóbányán) Szarka (2) és Brašeň találataival 3:2 arányban diadalmaskodtunk, míg a legutóbbi, ZELPO Arénabeli látogatásunk során gólnélküli döntetlen született. A jelenlegi szezon első egymás elleni mérkőzésén (tavaly szeptemberben Szencen) is 0:0-t játszott a két csapat.

DAC: 22. idény, 674 mérkőzés: 214-165-295, gólarány 756:994

Podbrezová: 3. idény, 83 mérkőzés: 27-19-37, gólarány 97:111)

Egymás elleni mérleg (a mi szemszögünkből):

Teljes: 7  4-2-1, gólarány 10:6

Az ellenfél otthonában: 3  1-1-1, 3:5

A Fortuna Liga 20. fordulójának műsora:

Szombat, 2017. február 18., 17.00: Podbrezová-DAC, Senica-Žilina

Vasárnap, 2017. február 19., 15.20: Prešov-Slovan, 17.30: Zlaté Moravce-Ružomberok

Kedd, 2017. február 21., 17.00: Michalovce-Trnava

A Zólyombrézó-DAC bajnoki mérkőzés szombaton 17.00-kor kezdődik, játékvezetők Smolák - Chládek, Galo.