Publikálva: 2022, július 19 - 08:13

Mindezt az általános és középiskolák, valamint iskolai létesítmények finanszírozására vonatkozó törvény módosítása tenné lehetővé, melyet az oktatásügyi tárca véleményezési szakaszba továbbított.
A módosítási javaslatnak köszönhetően a minisztérium szerint pénzt takaríthatnának meg azokban az esetekben, amikor az ingatlan bérlése anyagilag előnytelenebb, mint a vásárlás.
A módosítás szerint törvénybe foglalják az állami költségvetésen kívüli kiadások társfinanszírozásának lehetőségét. Ez olyan esetekre vonatkozik, amikor az iskolának vagy iskolai létesítménynek nincs elegendő anyagi eszköze a teljes projekt finanszírozására.
(NZS/Felvidék.ma/Webnoviny)
Ezt már olvasta?

Templombúcsú Nagyboldogasszony ünnepén – augusztus 15.
A héten két kiemelt egyházi és közösségi esemény is várja...

A kormány energiaár-támogatása nélkül a háztartások többsége számára gondot okozna a számlák fizetése
Az energiaárak jövőre a szlovákiai háztartások számára az...