Az exbajnok ellen a második hely a tét

Publikálva: 2018, november 30 - 21:28
Az utolsó előtti őszi forduló rangadóján a tabella második és harmadik helyezettje csap össze. A Zsolna-DAC mérkőzés szombaton 15:30 órakor kezdődik.

Fiatal és tehetséges csapatok

Két fordulóval a szezon őszi felének zárása előtt rendkívül kiegyenlített a Fortuna Liga táblázata. Ez a második és harmadik helyre is igaz, hiszen az ezüstérmes pozícióban álló DAC előnye mindössze egy pont a harmadik Zsolna előtt. Ez a tény is növeli a két gárda holnapi összecsapásának jelentőségét, amely nagyban befolyásolja, hogy melyik együttes várhatja a második helyről a téli szünetet.

A hétszeres bajnok, amely 2017 nyarán ünnepelte az utolsó trófeáját, Jaroslav Kentoš (az U21-es válogatotthoz távozó Adrián Guľát váltotta) személyében egy új vezetőedzővel, ám ugyanakkor a Hancko, Mráz (a tavalyi szezon gólkirálya) páros nélkül vágott neki az idénynek. Mindketten az olasz élvonalba igazoltak.

Eltartott egy kis ideig, amíg a csapat és az új vezetőedző összeszoktak, hiszen az első hét bajnoki fordulóban három vereséget is elszenvedtek (Rózsahegyen, odahaza a Trencsén és a Slovan ellen). Azóta viszont őrzik veretlenségüket, amely immár kilenc mérkőzés óta tart! Az idényben még veretlen Slovan után pont a zsolnai a második leghosszabb pozitív sorozat ebben az évadban.

Ami a DAC-ot illeti, a Trencsén elleni gólnélküli döntetlent követően is igaz a tény, hogy a jelenlegi a klub történelmének legjobb szezonja az élvonalban. Ezt a zsolnai műfüvön próbáljuk meg még sikeresebbé tenni, ahol megutóbb egy emlékezetes, 3:2-es győzelmet arattunk. Összeségében, az elmúlt két évben sikeresek voltunk a sárga-zöldek ellen. A 2016 októberi, a szenci száműzetésben elszenvedett 0:6-os kiütés óta hat alkalommal találkozott a két csapat, és három döntetlen mellett háromszor is a DAC örülhetett.

„A Zsolna a bajnokság egyik nagy esélyese. Kiváló csapatuk van, remek középpályásokkal rendelkeznek. A játék szempontjából kiemelkedő a tudásuk, amit a jelenlegi szezon első egymás elleni meccsén is bizonyítottak Dunaszerdahelyen. Az augusztusi az egész idény egyik legjobb találkozója volt. A Trencsén utáni döntetlen az eredmény szempontjából kissé csalódást okozott, ám a mutatott játék és a teljesítmény rendben volt. Egy következő nehéz összecsapás vár ránk, amelynek a győztese a Slovan legnagyobb kihívójává lép elő. Két fiatal, tehetséges gárda érdekes és jó mérkőzésére számítok. Bízom benne, hogy sok DAC-szurkoló utazik velünk Zsolnára, akiknek örömet okozunk a mutatott játékunkkal és az eredménnyel,” bizakodik Peter Hyballa vezetőedző. A csapat ma délután hazai környezetben gyakorolt, majd ezt követően elutazott a meccs előtti összetartásra.

A zsolnaiak holnap tisztelegnek a klub alapításának 110. évfordulója előtt. Reméljük, hogy a Nyitra után egy újabb rivális ünneplését ronthatjuk el ősszel…

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:

2017.08.20. - DAC-Zsolna 4:2, gólszerzők: Pačinda, Kalmár, Ljubičić, Divković – Koštrna öngól, Mráz, 7139 néző

2017.11.18. - Zsolna-DAC 0:0, 3642 néző

2018.04.14. - DAC-Zsolna 3:1, gólszerzők: Bayo, Ljubičić, Králik öngól – Diaz, 7925 néző

2018.04.22. - Zsolna-DAC 2:3, gólszerzők: Mráz, Mihalík – Herc 2, Vida, 2510 néző

2018.08.25. - DAC-Zsolna 0:0, 7463 néző

Történelem

1985-ben a Zsolna volt a DAC első szlovák ellenfele a legfelső osztályban, valamint éppen ellenük szereztük meg az első élvonalbeli gólunkat és győzelmünket is. Azóta sok víz lefolyt a Dunán, hiszen holnap immár 48. alkalommal mérkőzik a két gárda, és lehetőségünk nyílik kiegyenlíteni a hosszú idő óta negatív mérlegünket ellenük. A szezon első találkozása alkalmával kiváló mérkőzést produkált a két együttes, amely azonban nem hozott gólt.

A szurkolói utazásról és belépőkről szóló információkat itt olvashatják.

A Fortuna Liga 17. fordulójának műsora:

Szombat, 2018. december 1., 13:45 ó: Trenčín-Slovan, 14:00 ó: Podbrezová-Sereď, Michalovce-Zlaté Moravce, Nitra-Senica, 15:30 ó: Žilina-DAC

Vasárnap, 2018. december 2., 14:00 ó: Ružomberok-Trnava

A Zsolna-DAC bajnoki mérkőzés holnap 15:30-kor kezdődik, játékvezetők Pavlík - Pozor, Jekkel.

Forrás: fcdac.sk