Az első idegenbeli ötös

Publikálva: 2019, április 16 - 13:02
A Szered elleni 5:0-s szombati győzelemmel a DAC új klubrekordot állított fel az idegenbeli első ligás mérkőzéseket figyelembe véve, egyúttal beállította a legnagyobb gólkülönbségű siker rekordját is.

Az 1985-ös élvonalba jutásunk óta a jelenlegi a DAC 24. szezonja a legjobbak között. Eddig 745 mérkőzést abszolváltunk az élvonalban, ezekből 377-et idegenben. Az ellenfelek otthonában eddig 58 alkalommal diadalmaskodtunk, ám csak most, a Szered elleni nyitrai összecsapáson sikerült 5 gólt lőnünk!

Ez tényleg egy kivételes siker, hiszen négy gólt sem sokszor szereztünk idegenben. Ellenfeleink pályáin mindössze a negyedik alkalommal szereztünk több mint három találatot:

1987.június 14.: Dukla Prága-DAC 1:4, gólszerzők: Šoltés 2, Liba, Bartoš

1994. június 11.: Sároseperjes-DAC 4:4, gólszerzők: Diňa 2 (1 z 11m), Ürge, Tomáš

2018. május 19.: Rózsahegy-DAC 0:4, gólszerzők: Vida K. 2, Ljubičić, Bayo

2019. április 13.: Szered-DAC 0:5, gólszerzők: Divković 2, Kalmár (11 m), Davis, Čmelík

Szombaton 45 percnyi játék után 3:0-s DAC-vezetés állt az eredményjelzőn. Mindössze harmadszor sikerült vendégként az első játékrészben ilyen előnybe kerülnünk. Az első a fentebb említett, Sároseperjesen elért 4:4-es döntetlen alkalmával történt meg 1994 júniusában, másodszor pedig tavaly májusban, a Rózsahegy emlékezetes, 4:0-s kiütésekor.

Az 5:0-s győzelem klubunk legnagyobb arányú élvonalbeli sikere, a hazai mérkőzéseket is beleértve. Még sohasem szereztünk öt találatnál többet. Ilyen gólparádét eddig tíz összecsapáson rendeztünk és hatodszor győztünk ötgólos különbséggel – szombaton először idegenben!

A DAC ötgólos első ligás meccsei:

1989. május 3., DAC-Slovan 5:2, gólszerzők: Kašpar 2, Simon, Takáč, Mičinec

1989. november 19., DAC-Brünn 5:0, gólszerzők: Király 3, Simon 2

1989. december 10., DAC-Slavia 5:0, gólszerzők: Király 2, Fieber, Pavlík, Klusáček öngól

1992. december 6., DAC-Bohemians 5:0, gólszerzők: Jančula 2, Prokop, Radványi, Janů öngól

1995. június 11., DAC-Besztercebánya 5:4, gólszerzők: Pinte 2, Súkenník (11 m), Fieber, Zsákovics

1999. augusztus 21., DAC-Privigye 5:1, gólszerzők: Simon 3, Balla, Radványi

2015. augusztus 29., DAC-Zólyombrézó 5:1, gólszerzők: Szarka 4, Ľupták

2017. február 25., DAC-Sároseperjes 5:0, gólszerzők: Pačinda 2, Sarr, Vida, Šafranko

2018. szeptember 1., DAC-Szered 5:0, gólszerzők: Vida K. 2, Kalmár, Tretiakov, Adekuoroye öngól

2019. április 13., Szered-DAC 0:5, gólszerzők: Divković 2, Kalmár (11 m), Davis, Čmelík