Az A csapatból öten kaptak válogatott behívót

Publikálva: 2017, november 10 - 20:30
Ľubomír Šatka és Tomáš Huk az U23-as szlovák válogatottal elhódították a nagy presztízzsel bíró International Challenge Trophyt.

A legutóbbi, októberi válogatott szünet során Eric Davis és a panamai válogatott kiharcolta a jövőévi, oroszországi világbajnokságon való szereplés jogát. A 2018-as VB selejtezősorozat legvégén klubunk játékosai közül már csak Yves Simon Pambounak van esélye pályára lépni, azonban a kongói nemzeti tizenegy már régebben elveszítette esélyét a kijutásra. A „Vörös Ördögök” szerdán egy felkészülési mérkőzés keretén belül odahaza 1:1-es döntetlent értek el Benin ellen; a DAC futballistája az utolsó 25 percben kapott szerepet. Vasárnap a selejtezők utolsó mérkőzésén Uganda válogatottját fogadja Brazzaville-ben a kongói csapat, és a találkozó eredményétől függetlenül biztosan az E csoport utolsó, negyedik helyén végeznek a hazaiak, amelyből Egyiptom jutott ki a világbajnokságra.

Panama immár a jövőévi VB-re készül: a két novemberi találkozójukra más kontinensről érkező gárdákat választottak ellenfélül. Tegnap este a kolumbiai szövetségi kapitány, Herán Darío Gómez védencei Grazban Iránnal mérkőztek, és a 2:1-es vereség alkalmával Eric Davis végigjátszotta a mérkőzést. Kedd este pedig Walesben vendégeskedik a panamai nemzeti csapat.

Az U21-es szlovák válogatottra november 14-én, kedden újabb mérkőzés vár a 2019-es Eb-selejtezők keretén belül, méghozzá Spanyolországban. A topfavorit elleni összecsapásra Lukáš Čmelíknek is küldött meghívót Pavel Hapal szövetségi kapitány. Fiatal kapusunk, Száraz Benjamin sorozatban másodszor kapott helyet a tartalékok között.

Az A csapatunkból Ľubomír Šatka és Tomáš Huk nevére is érkezett válogatott meghívó: mindketten részesei voltak a 23 éven alatti csapatok számára kiírt, hosszútávú Challenge Trophy szlovák címvédésének. Az International Challenge Trophyt először 2005-06-ban rendezték meg, méghozzá négy csapat részvételével, döntő mérkőzés nélkül. Az ezután megrendezésre kerülő három kiírást Belgium (2007-09), Portugália (2009-11) és Törökország (2011-13) nyerte. Negyedik alkalommal a fiatal szlovák csapat diadalmaskodott a 2013-15-ös kiírásban, Törökországot legyőzve a döntőben. Az angol C csapat ellen Garamszentkereszten (Žiar nad Hronom) aratott 4:0-s sikerrel a szlovák együttes lett az International Challenge Trophy első sikeres címvédője. Ezt a gárdát is Pavel Hapal vezette szövetségi kapitányként. Huk és Šatka is végigjátszotta a szerdai döntőt.

Ľubomír Šatka egyúttal harmadszor kapott helyett tartalékként a felnőttválogatottban.

Klubunk immár hagyományosan nagy számban képviselteti magát az ifjúsági válogatottakban is. A szlovák U19-es gárda ebben a napokban Törökországban vesz részt az Eb-selejtezők 1. körén. Milan Malatinský szövetségi kapitány meghívta az ifjúsági bajnokság legjobb góllövőjét, Martin Rymarenkot is. Az U19-es nemzeti tizenegy csapatkapitánya, Dominik Špiriak sérülés miatt nem tagja a keretnek, míg Almási László a tartalékok között kapott helyet. Az tizenhét éven aluli szlovák válogatott november 15-én egy felkészülési mérkőzésen lép pályára Magyarországon, amelyre négy DAC-futballistát, Bajnóczi Nikolast, Malý Matúšt, Gembický Sebastiánt és Bari Krisztiánt is nevezett a Samuel Slovák - Martin Žamba edzőpáros. Denis Richnavský ezúttal a tartalékok között kapott helyet.

A DAC-játékosok programja a novemberi válogatott mérkőzéseknek fenntartott hivatalos időpontban:

Yves Simon Pambou (Kongó) - felkészülés és 2018-as vb-selejtezők

2017.11.08. Kongó–Benin 1:1 (1:1); Simon a 65. percben lépett pályára

2017.11.12. Kongó–Uganda

Eric Davis (Panama) - nemzetközi felkészülési mérkőzések

2017.11.09. Panama–Irán 1:2 (1:2); Davis 90 perc (az ausztriai Grazban rendezték)

2017.11.14. Wales–Panama

Lukáš Čmelík (Szlovákia, U21) - 2019-es Eb-selejtezők

2017.11.14. Spanyolország–Szlovákia

Ľubomír Šatka és Tomáš Huk (Szlovákia, U23) - International Challenge Trophy, döntő

2017.11.08. Szlovákia–Anglia C 4:0 (1:0); Šatka és Huk 90 perc

Martin Rymarenko (Szlovákia, U19) - az EB-selejtezők 1. fázisa, Törökország

2017.11.07. Wales 19–Szlovákia 19 1:2 (0:1); Rymarenko a 88. percben lépett pályára

2017.11.10. Szlovákia 19–Kazachsztán 19 0:0

2017.11.13. Törökország 19–Szlovákia 19

Bajnóczi Nikolas, Malý Matúš, Gembický Sebastián és  Kristián Bari (Szlovákia, U17) - nemzetközi felkészülési mérkőzés