Az elmúlt évben is több példája volt annak, hogy közösségi projekteken keresztül kívánták meg növelni a tudatos hulladékgazdálkodást városunkban. Ezek között szerepelt már hagyományosan a „Kreslíme zo Smietkom” elnevezésű művészeti verseny, ahová különféle hulladékokból készült alkotásokról - és nem csak rajzokról - küldhettek be fotókat az ovik, ill. iskolák, amelyekre aztán a vállalat weboldalán lehetett szavazni. A „Súťaž s pánom Smietkom” elnevezésű nemzetközi programon keresztül - aminek az egyik legfontosabb célja a gyermekkortól történő környezettudatosságra való nevelés - ahogy arról lapunk hasábjain is beszámoltunk, 2017-ben ismét taroltak a régióban a dunaszerdahelyi alapiskolák, mert itt gyűjtötték a gyerekek a legtöbb papírt, s így értékes nyereményben részesültek.
„A Kuka Manó névre keresztelt interaktív előadások, amit az általunk felkért Rivalda Színház készített el, már több évadot tudhat maga mögött. A Dunaszerdahelyről induló projekt más régiókban is és külföldön is hatalmas sikereket hozott” – mondta el Gál Attila, az FCC Slovensko kft. képviselője.
Hájos Zoltán polgármester a város irányítása során nagy figyelmet szentel a hulladékgazdálkodás témájának, amely érdekében több közérdekű programot is hirdetett Dunaszerdahely. A városvezető elmondta, több éve korrekt kapcsolatok alakultak ki a város és a vállalat között, akik a nyílt közbeszerzés nyertesei voltak. „A vállalt feladatokon túl hozzájárulnak a város életéhez, megemlíteném, hogy tavaly óta például a DAC labdarúgó-klub támogatói is, de említhetjük a Kuka Manó projektet vagy a Felvidéki Vágta támogatását is. Tehát az FCC nem csupán üzleti szinten működik együtt a várossal, hanem a közösségi programok megvalósításában is részt vállal.”
Ahogy a fentiekből is kitűnik a FCC Slovensko kft. nagy figyelmet fordít arra, hogy már az iskolások körében népszerűsítsék a szemét osztályozását, de nem csak azt, hanem a hulladék tudatos kezelését is. Éppen ezért szorosan együttműködnek az oktatási intézményekkel is, ahogy arról Masszi János, a Vámbéry Ármin Alapiskola igazgatója is beszámolt. „Több éve rendszeresen együttműködünk az FCC-vel. Nagyon hatékony a közös munka, hiszen bekapcsolódunk a környezetvédelmi akciókba, közösen szervezünk enviromentális programokat. Jótékonysági rendezvényeink állandó támogatói, mint például a győri balett tavalyi előadása. Motivált diákjaink és a szülők segítségével évről-évre megnyerjük a szelektív papírgyűjtés versenyeket. Ilyenkor 40-50 egyéni díjazott és 29 osztály úgyszintén jutalmazott iskolánkban. A közeljövőben is tervezzük a közös együttműködést.”
A FCC egyébként támogatóként sem hiányzik városunk kiemelkedő rendezvényeiről, amilyen a Városi Bál, a Felvidéki Vágta, Dunaszerdahelyi Udvari Muzsika, Ápolónők nemzetközi napja, Karácsonyi vásár, de tavaly óta már a DAC ezüst szintű támogatójaként is segíti a dunaszerdahelyi sport virágzását.
A rendezvények alkalmával a Bons Promotion kiemelt partnerük, melynek vezetője, Bóna Erzsébet elmondta, a Felvidék Vágta első évfolyamától együttműködnek a vállalattal, amely nem csupán támogatója a rendezvénynek, hanem annak keretén belül saját partnereit is megvendégeli, s ezáltal is népszerűsíti a vágtát. Bóna kiemelte, éppen abban nem szokványos a szponzori együttműködés az FCC-vel, hogy az anyagi hozzájárulás mellett minden esetben aktívan részt vesznek az eseményen, figyelik és segítik azt, ezzel is jelezve, fontos nekik a közös siker.
Az ilyen társadalmi felelősségvállalás pedig napjainkban nem csupán a vállalati PR része, hanem egyfajta gesztus is, amellyel az üzleti élet szereplői a közösségnek adnak, hogy így is jelezzék, nem csupán a profitmaximalizálás a céljuk.
Ezt már olvasta?
A nikotinfüggőség rendkívül gyorsan kialakulhat
A nikotinfüggőség rendkívül gyorsan kialakulhat. Minél...
Szaval a jó öreg csallóközi: Nedves újévi köszöntő
A szilveszteri buli remekül sikerült, de amikor Joli néni...