A 2023-as őszi idény számokban: gólok

Publikálva: 2023, december 27 - 20:34
A DAC legeredményesebb játékosa az ötgólos Yhoan Andzouana. A csapat 2023-as őszi idényét a számok és statisztikák szempontjából értékelik. A negyedik részt a futball lényegének, a góloknak szentelték.

Míg tavaly az ősz végén egy DAC-játékos, Nikola Krstović 11 találatával vezette az élvonalbeli mesterlövészek listáját, ezúttal nem volt hasonlóan gólerős futballistánk. Ezért is több labdarúgónak kellett megosztozni a találatokon, így egy olyan játékos lett a csapat legeredményesebbje, aki az idény nagyobb részében balhátvédként lépett pályára.

A bajnoki ősz 108 mérkőzésén 309 gól esett, ami 2,86 átlagot jelent mérkőzésenként (tavaly 2,72).

A DAC 18 találkozóján 46 gólt láthattak a nézők (2,56-os átlag; tavaly 48 és 2,67-es átlag). Csak a hatodik legjobb támadósor és a harmadik legjobb védelem volt a miénk a bajnokságban; az ellenfelek hálóját 27 alkalommal vettük be (1,50-es átlag; tavaly 33 és 1,83-as átlag) és 19-szer kapituláltunk (1,06/meccs; tavaly 15 és 0,83-as átlag). A gólarányunk +8, ami tízzel rosszabb, mint egy éve (+18), ami a DAC élvonalbeli történelmének a második legjobb őszi teljesítménye volt (a top a 2020-as őszi +21).

Az idény eddigi menete során a DAC három összecsapásán nem esett gól (1. forduló: Nagymihály-DAC 0:0, 16. forduló: Dukla-DAC 0:0, 17. forduló: DAC-Trencsén 0:0).

A DAC játékosainak 27 találatából 15 az első, 12 pedig a második félidőben esett. A legproduktívabb negyedóránk a harmadik volt, a 31. és 45.+ perc között összesen 7 találatot jegyeztünk. A mezőnyből 22 alkalommal találtunk be, 5-ször pedig pontrúgást követően voltunk eredményesek (4-szer szöglet, egyszer szabadrúgás után). Kilencszer szereztük mi az első gólt, hatszor az ellenfél. Jobb lábbal 15, ballal és fejjel egyaránt gólt jegyeztünk (a fejesgólok között tartják számon Csinger zsolnai találatát is, amelyet mellkassal szerzett).

Az elmúlt ősz során kapusaink hétszer nem kaptak gólt (tavaly 8), ebből Petráš egyszer (a nyitófordulóban), Popović 6-szor (a bajnokság harmadik legjobb mutatója) 17 összecsapáson. Popović leghosszabb góltalansági sorozata 301 percig tartott, ami az ősz 2. legjobb teljesítményét jelenti.

Öt találkozón nem sikerült betalálnunk (tavaly 1, tavalyelőtt 5). A legtöbb gólt egy meccsen a 2. fordulóban szereztük a Kassa ellen (5:2). A kapott találatok tekintetében legrosszabbul a 11. fordulóban a Zsolna elleni idegenbeli 1:5-ös vereség alkalmával jártunk.

Játékosaink a hetedik legtöbb kapura lövést jegyezték fel a bajnokság csapatai közül – átlagosan 11,61-et meccsenként (tavaly 15,72-t). Ezek közül átlagban 4,06 találta el a kapu felületét (egy éve 6,8). Ebben a statisztikai adatban is csak a pontvadászat hetedik legmagasabb száma a mienk a 12 résztvevő közül.

A csapat legjobb góllövője és legproduktívabb futballistája Yhoan Andzouana lett 5 találattal, amihez 5 gólpasszt is hozzárakott. Tette mindezt úgy, hogy az ősz legnagyobb részében a balhátvéd pozíciójában futballozott. A mostani őszt követően a kongói válogatott labdarúgó 12 bajnoki találatot jegyez a DAC színeiben, ami a legtöbb a jelenlegi játékoskeretből, míg a klub történelmi ranglistáján a 23. helyen áll (Bari Jenővel együtt).