A 2022-es őszi idény számokban: gólok

Publikálva: 2022, december 8 - 09:23
Nikola Krstović 11 találatával nemcsak a DAC, de az egész bajnokság őszi gólkirálya lett. Csapatunk 2022-es őszi idénye a számok tükrében – a negyedik részben a gólokról.

Két év után újra a DAC adta a Fortuna Liga őszi gólkirályát: míg két éve Kalmár Zsolt, ezúttal Nikola Krstović szerezte a legtöbb találatot. Mindketten 11 gólig jutottak a szezon első felében.

A Fortuna Liga 18 őszi fordulójának 108 mérkőzésén a nézők összesen 294 gólt láthattak, ami meccsenkénti 2,72-es átlagnak felel meg (egy éve 2,64).

A DAC 18 találkozóján összesen 48 találat született (2,67-os átlag; tavaly 19 meccsen 43 és 2,26). A második legproduktívabb csapat voltunk és a legjobb védelemmel rendelkeztünk a bajnokságban: 33 gólt szereztünk, ami egy meccsre 1,83-as átlag (tavaly 24 és 1,26); a mi hálónk 15 alkalommal rezdült (0,83/mérkőzés; egy éve 19 és 1,0). A +18-as gólkülönbség a második legjobb őszi eredményünk az élvonalban a két évvel ezelőtti +21 után.

A 2022/23-as bajnoki idény során eddig 1 mérkőzésünkön nem született gól: a 4. fordulóban Podbrezová-DAC 0:0.

A 33 lőtt gólunk közül 9 az első, 24 a második félidőben esett. A legproduktívabb negyedóránk az utolsó volt, a 75. perc után összesen 14 találatot jegyeztünk. 26 találatunk játékból, standard szituációból született. Tizenegyszer mi szereztük az első találatot, hatszor az ellenfél.

Kapusaink hálója alkalommal maradt érintetlen (egy éve szintén 8), ebből Veszelinov 6 meccsen 2, Petráš 12 találkozón 6 alkalommal húzta le a rolót (utóbbi a második legjobb szám a mezőnyben). Petráš leghosszabb bekapott gól nélküli sorozata 321 perc volt, és jelenleg is tart. Ezzel harmadik a bajnokságban, és ha a következő meccseken 92 percet hozzátesz, átveszi a vezetést. Veszelinov leghosszabb sorozata 272 percet számolt, ami a hatodik helyre fért be.

Csapatunk mérkőzésen nem tudott betalálni (tavaly 5). A 13. fordulóban rendezett DAC-Zsolna (5:2) bajnokin értük el a legtöbb gólt. A bekapott góloknál a maximum a nagyszombati 1:3-as vereségnél született a 6. játéknapon.

A DAC játékosai jegyezték a harmadik legtöbb kapura lövést az egész bajnoki mezőnyből – meccsenként átlagban 15,2-szer próbálkoztak (tavaly ősszel 14,7). Ebből 6,8 tartott kapura (tavaly 5,4), ami a második legtöbb a 12 csapat közül.

Csapatunk és az egész bajnokság őszi gólkirálya és legproduktívabb játékosa Nikola Krstović lett, aki 11 találata mellé 3 gólpasszt is jegyzett. Montenegrói támadónk egyúttal a Fortuna Liga legaktívabb játékosa a lövések számát tekintve: 80 kísérletéből 46 talált kaput (58%-os pontosság).

A sárga-kékek közül Dominik Veselovský és Ammar Ramadan jegyezték a legtöbb gólpasszt (4-4).