A 2022-es őszi idény számokban: Európa Konferencia Liga és Slovnaft Cup

Publikálva: 2022, december 12 - 19:19
A DAC nyolcadik európai szereplése több rekordot is hozott. Csapatunk 2022-es őszi szezonja a számok tükrében – sorozatunk mai részében idézzük fel a hazai és a külföldi kupaszereplésünket!

EURÓPA KONFERENCIA LIGA

A DAC a 2021/22-es idényben a negyedik helyen végzett a bajnokságban, ezt követően pedig megnyerte az európai kupaszereplésért kiírt rájátszást. Ennek köszönhetően sorozatban ötödször, összesítve pedig nyolcadszor jutott ki az európai kupaporondra. A tavalyi évhez hasonlóan, ezúttal is az Európa Konferencia Ligában indultunk, de ezúttal már az 1. selejtezőkörben kezdtünk.

Először vártuk kiemeltként a sorsolást (sőt, a 2. selejtezőkör előtt is), amely az északír Cliftonville FC együttesével hozott minket össze. Odahaza 2:1-re, idegenben 3:0-ra nyertek a sárga-kékek, majd következett a feröeri Víkingur Gota. Ellenük idegenben kezdtünk, és mindkét találkozó egyaránt 2:0-s DAC-sikert hozott.

A 3. selejtezőkör sorsolásánál csapatunk már nem volt kiemelt, és a román FCSB-t kapta ellenfélnek. Az 1986-os BEK-győztessel két kiegyenlített párharcot vívtunk, de itthon is, idegenben is 0:1-re kikaptunk, és elbúcsúztunk az EKL idei kiírásától.

A DAC történelme során másodszor tudott egy idényben két európai ellenfelet is kiejteni, ez korábban csak a 2020-as, covidos szezonban sikerült. És mivel akkor csak egy párharcon dőlt el a továbbjutás, idén először játszottunk egy idényben hat kupamérkőzést és először fogadtunk hazai pályán három ellenfelet.

Szintén rekordnak számít a bukaresti visszavágón jegyzett nézőszám (40 457), hiszen a DAC korábban egyetlen versenysorozatban sem játszott ekkora tömeg előtt.

Az Európa Konferencia Ligában idén 24 játékosunk lépett pályára. Egy percet sem hiányzott Veszelinov, Dimun és Blackman, a legjobb góllövőnk Krstović (6) lett.

Gólszerző: 28. Cordea, 40 457 néző

A DAC játékosai az Európa Konferencia Liga 2022/23-as idényében - a név után a mérkőzések száma, a lejátszott percek és az elért gólok:

Szolgai M. 1 1

A DAC eddig (1987-2022) összesen 29 találkozót abszolvált az európai kupasorozatokban. Az összesített mérleg a következő: 29 11-3-15 43:49

Ami a játékosokat illeti, az említett 29 mérkőzésen 91-en képviselték klubunkat. A klubtörténelem TOP 20 játékosa a DAC-mezben lejátszott európai kupamérkőzések száma szerint:

Nicolaescu 7

A 43 rúgott gólunkról 23 labdarúgó gondoskodott. Nikola Krstović első idénye után rögtön a házi rangsor élére került. Íme, a DAC gólszerzői az európai kupákban:
5 - Krstović
4 - Mičinec
3 - Majoros, Bayo, Ramirez, Divković
2 - Pavlík, Takáč, Vida K., Nicolaescu, Veselovský
1 - Medgyes J., Kašpar, Liba, Šoltés, Szaban, Pačinda, Ronan, Kalmár, Balić, Davis, Szánthó, Ciganiks

SLOVNAFT CUP

A 2014/15-ös szezontól a Szlovák Kupa (Slovnaft Cup) lebonyolítási rendszere lehetővé teszi, hogy az alacsonyabb bajnokságokban szereplő csapatok is találkozhassanak az élvonalbeli gárdákkal. A két legfelsőbb bajnokság résztvevői ezúttal is csak a 2. körben csatlakoztak.

A DAC idén három mérkőzést játszott a hazai kupasorozatban, egyet sem hazai pályán. Egy ötödik és egy harmadik osztályú ellenfél kiejtésével kezdtünk, utóbbin klubrekordnak számító 10 gólt rúgtunk. Ezt követően azonban csapatunk váratlan negatív meglepetést okozott, miután a II. ligás Homonna otthonában 2:1-re alulmaradt, és már a legjobb 32 között búcsúzott.

Adrian Guľa vezetőedző összesen 22 játékosnak adott lehetőséget. A legtöbb játékpercet itt is Veszelinov töltötte a pályán, a 15 gólunkról 10 különböző játékos gondoskodott. A legtöbbször Krstović (3) talált be.

A DAC szereplése a Slovnaft Cup 2022/23-as idényében:

2. forduló: Ladomérmindszent (Ladomerská Vieska, V. liga) - DAC 2:4 (0:1)
Gólszerzők: 70. Repiský, 91. Macejko, ill. 28. Brunetti, 55. Ramadan, 73., 84. Andzouana, 693 néző
3. forduló: Kálnó (Kalinovo, III. liga) - DAC 1:10 (0:6)
Gólszerzők:54. Melicher - 2. Nebyla, 9. Nebyla, 21. Ciganiks, 27. Krstović, 33. Krstović, 45. Gavrić, 56. Gavrić, 59. Kalmár, 70. Moumou, 74. Krstović (11m), 820 néző
4. forduló: Homonna (Humenné, II. liga) - DAC 2:1 (0:1)
Gólszerzők: 60. Diamé, 77. Jurčišin - 27. Leginus, 1300 néző

A DAC játékosai a Slovnaft Cup 2022/23-as idényében - a név után a mérkőzések száma, a lejátszott percek és az elért gólok: