A 2019/20-as szezon: gólok

Publikálva: 2020, július 24 - 09:08
Az elmúlt negyedszázad második legjobb gólátlagát produkálta a DAC a 2019/20-as idényben.

A DAC 2019/20-eas idényének statisztikai áttekintésében ezúttal a futball lényegéről - a gólokról lesz szó.

A Fortuna Liga elmúlt évadjának 165 mérkőzésén összesen 424 gólt láttak a szurkolók, ami meccsenkénti 2,57-es átlagnak felel meg (az előző szezonban 2,88 – ez a szlovák liga mindenkori csúcsa volt). A DAC 27 találkozóján 70 gól született, ami egy meccsre 2,59 (tavaly 3,13). Nálunk csak a Slovan, a Trencsén és a Zsolna ért el több találatot, és a harmadik legjobb védelemmel rendelkeztünk.

Összesen 42 gólt lőttünk, vagyis meccsenként 1,56-ot, a hálónk 28 alkalommal rezdült, ami 1,04 gól/meccses átlagot jelent. A meccsenkénti átlag a második legmagasabb az elmúlt 25 évet tekintve – jobb csak a tavalyi rekordidényben volt (1,97).

Három mérkőzésünkön nem született gól: a 14. fordulóban DAC-Szered, a 19. fordulóban a DAC-Szenice és a 20. játéknapon Rózsahegy-DAC találkozón született 0:0-ás végeredmény.

A legtöbb gólt egy meccsünkön - hetet - a Slovan elleni 5:2-es hazai győzelem alkalmával láttak a nézők.

Martin Jedlička hálója kilenc mérkőzésen (ez a negyedik legjobb mutató az idényben), Száraz Benjaminé pedig kétszer maradt érintetlen. Jedlička leghosszabb bekapott gól nélküli sorozata 224 percig tartott, még az ősz folyamán.

Hét mérkőzésen nem tudtunk betalálni (tavaly 4 ilyen meccsünk volt). A legtöbb gólt egy bajnokin a Pohronie elleni 5:1, a Slovan elleni 5:2 és a Nagymihály elleni 5:0 alkalmával értük el.A bekapott gólok tekintetében a maximum a nagymihályi 0:5 volt.

A DAC házi gólkirálya Kalmár Zsolt lett 9 találattal. A csapat legproduktívabb játékosa Marko Divković volt, aki 5 találata mellé 7 gólpasszt is jegyzett.