A 2019/20-as szezon: Európa-liga és Slovnaft Cup

Publikálva: 2020, július 22 - 12:43
Az előző idényben a DAC ötödször jelent meg Európában és nyolcadszor jutott be a hazai kupasorozat elődöntőjébe. Csapatunk 2019/20-as szezonja a számok tükrében - sorozatunk mai részében idézzük fel a hazai és a külföldi kupaszereplésünket!

EURÓPA LIGA

A DAC a 2018/19-es idényben a második helyen végzett a bajnokságban, aminek köszönhetően sorozatban másodszor, összesítve ötödször jutott ki az európai kupaporondra. Mint nem kiemelt csapat az 1. selejtezőkörben a lengyel Cracovia Krakkó együttesét kaptuk ellenfelünknek. A hazai 1:1-es döntetlen után az idegenbeli visszavágó döntött a továbbjutásról. A rendes játékidőben ott is 1:1 lett, majd a hosszabbításban mindkét fél egyszer-egyszer betalált, így az idegenben lőtt több góljának köszönhetően a DAC került a második fordulóba.

A 2. selejtezőkörben a görög Atromitos Athén várt ránk. A hazai 1:2-es vereség után idegenben sikerült 2:0-ról 2:2-re feljönnünk, de csak négy percig élt a remény, és végül 3:2-es vereséggel búcsúztunk a sorozattól.

Az Európa Ligában tavaly nyáron 17 játékosunk lépett pályára. Egy percet sem hiányzott Jedlička, Vida Máté, Kružliak és Koštrna, a legtöbb gólunkat Ramirez (2) lőtte. A csapatot ezeken a találkozókon Peter Hyballa vezette.

Atromitos FC-DAC 3:2 (2:0)
Gólszerzők: 22. Katranis, 28. Manoussos (11m), 76. Risvanis - 53. Ramirez, 72. Kalmár (11m), 2450 néző

A DAC játékosai az Európa Liga 2019/20-as idényében - a név után a mérkőzések száma, a lejátszott percek és az elért gólok:

SLOVNAFT CUP

A 2014/15-ös szezontól a Szlovák Kupa (Slovnaft Cup) lebonyolítási rendszere lehetővé teszi, hogy az alacsonyabb bajnokságokban szereplő csapatok is találkozhassanak az élvonalbeli gárdákkal. A DAC ebben a szezonban hét kupamérkőzést játszott, és a legfelsőbbtől az ötödik vonalig mindegyik ligából kapott ellenfelet.

A sorozat több emlékezetes momentumot is hozott, közülük kiemelkedik a Füleki barátságos fogadtatás vagy a Nagyszombat elleni, katartikus tizenegyespárbaj. Épp a kerülti riválisunk elleni nyolcaddöntő hozta az egész kupaszezon legmagasabb nézőszámát (7550).

Öt év után ismét eljutottunk az elődöntőig, ahol azonban a Rózsahegy búcsúztatott minket. Ez volt a nyolcadik alkalom, amikor a DAC a legjobb négy között szerepelt, de az 1987-es, 1993-as és 1995-ös döntők után nem került be egy újabb a klub krónikájába.

Az első négy mérkőzésen Peter Hyballa, a Poprád ellen Helder Cristovao, míg az elődöntő két találkozóján Bernd Storck ült a kispadon. A három mester összesen 26 játékosnak adott lehetőséget. A legtöbb játékpercet Kružliak töltötte a pályán, míg a legjobb góllövőink Vida Máté és Ramirez voltak, 2-2 találattal.

A DAC szereplése a Slovnaft Cup 2019/20-as idényében:
2. forduló: Padkóc (Podkonice, IV. liga) - DAC 0:4 (0:1)
Gólszerzők: 34. Vida M., 75. Vida M., 79. Taiwo, 82. Kružliak (11 m), 983 néző
3. forduló: Fülek (Fiľakovo, III. liga) - DAC 0:0, büntetőkkel 5:62075 néző
4. forduló: Radimó (Radimov, V. liga) - DAC 0:2 (0:0)
Gólszerzők: 64. Ramirez, 79. Beskorovainyi, 2215 néző
Nyolcaddöntő: DAC - Nagyszombat 0:0, büntetőkkel 4:37550 néző
Negyeddöntő: DAC - Poprád (II. Liga) 2:0 (1:0)
Gólszerzők: Ramirez, Balić, 5968 néző
Elődöntő, 1. mérkőzés: DAC - Rózsahegy 1:1 (1:0)
Gólszerző: Schäfer, 319 néző
Elődöntő, visszavágó: Rózsahegy - DAC 3:0 (1:0)365 néző

A DAC játékosai a Slovnaft Cup 2019/20-as idényében - a név után a mérkőzések száma, a lejátszott percek és az elért gólok: