A 2017/18-as idény: táblázatok

Publikálva: 2018, május 30 - 12:54
A klubtörténet során harmadszor végzett dobogós helyen a DAC, és 25 év után jutott ki az európai kupaporondra. Íme, ilyen volt a 2017/18-as évadunk a számok tükrében - az első részben a bajnoki és történelmi tabellák.

A vasárnapi, Zsolna-Trencsén El play-off mérkőzéssel végleg befejeződött a Fortuna Liga 2017/18-as idénye. Tíz év után a 33 fordulós, nem túl igazságos rendszert egy új, izgalmasabb bajnoki szétírás váltott. A 12 csapat ezúttal 32 fordulót abszolvált – huszonkettőt az alapszakaszban, tízet pedig a rájátszás két csoportjában. 45 év után lett bajnok a Nagyszombat, az Európa-ligában a második helyezett és egyben Szlovák kupa (Slovnaft Cup) győztes Slovan, a bronzérmes DAC, illetve a play-off győztes Trencsén indulhat. A Sároseperjes két év után elbúcsúzott az élvonaltól, míg a SzeniceSzakolca elleni selejtezőn őrizte meg élvonalbeli tagságát, idegenben lőtt góllal.

Új vezetőedzővel, Marco Rossival vágtunk neki a klub 23. élvonalbeli évadjának. Az olasz szakvezető nyáron a budapesti Honvédtól, friss magyar bajnokként érkezett Dunaszerdahelyre. Vezetésével a harmadik helyen zártuk a szezont, amivel kiegyenlítettük az eddigi legjobb élvonalbeli helyezésünket. Ezt megelőzően csak kétszer, az 1987/88-as (Pecze Károly vezetésével) és az 1993/94-es (Ladislav Škorpil edzővel) idényben volt dobogós - mindkétszer harmadik - a DAC.

A 2017/18-as idényben a következőket érte el a DAC:

- minden idők legmagasabb pontszáma az élvonalbeli klubtörténelem során

- az utóbbi 24 év legjobb helyezését

- a 16-9-7-es, minden idők legjobb élvonalbeli mérlegét

- a legtöbb pontot és a legjobb gólarányt a rájátszás során

- minden idők legjobb pontarányát az élvonalban a hárompontos rendszer bevezetése óta

- a legtöbb győzelem egy idényben (16, az 1992/93-as klubrekord beállításával)

- a legkevesebb vereség egy idényben (7, az 1990/91-es klubrekord beállításával)

A DAC helyezései a tabellán:

4 - 2 - 4 - 4 - 4 - 4 - 5 - 4 - 4 - 3 - 4 - 3 - 4 - 5 - 2 - 3 - 5 - 5 - 4 - 4 - 3 - 3 - 2 - 3 - 3 - 2 - 2 - 2 - 2 - 2 - 3 - 3

A DAC összesített mérlege az élvonalban:

Huszonharmadik idényét zárta a DAC az 1. ligában, az összesített mérleg a következő:

719 mérkőzés, 236-180-303, a gólarány 820:1036

Sorozataink a 2017/18-as idényben:

10 veretlen mérkőzés sorozatban

4 győzelem sorozatban

4 nyeretlen mérkőzés sorozatban

3 vereség sorozatban

A DAC szereplése az 1. ligában (1985-1993 csehszlovák föderális bajnokság, 1993/94-től szlovák 1. liga):