A 2016/17-es idény: táblázatok

Publikálva: 2017, június 1 - 05:42
Hazai pályán és idegenben is az ötödik legtöbb pontot gyűjtöttük, összesítve viszont a hetedik helyen zártuk. Lássuk, milyen volt a 2016/17-es évadunk a számok tükrében. Az első részben a bajnoki és történelmi tabellák.

Az elmúlt hétvégén véget ért a 2016/17-es fortunaligás szezon, amely a DAC számára a huszonkettedik volt az élvonalban. Specifikus idényt zártunk. A tizedik, és egyben utolsó alkalommal vágott neki 12 csapat a 33 fordulós versengésnek, ám a téli szünetben nagy változás állt be - a Miava együttese ugyanis kilépett a bajnokságból. A fekete-fehérek eredményeit törölték, így minden csapatnak végül 30 mérkőzés számítódott a táblázatba. A Miava ellen lejátszott találkozókból csak a játékosok individuális statisztikái maradtak érvényben (rajtok, gólok, lapok).

A 33 fordulós lebonyolítási rendszernek, amely már a múlté, az a jellegzetessége, hogy az előző idényben az első hatban végzett csapatok eggyel több hazai bajnokit játszhatnak, mint az alsóházban végzettek. A miavaiak döntése még jobban megkeverte a helyzetet, és mivel a DAC tavaly hetedik lett, idén csak 14 hazai bajnokit játszottunk, idegenben viszont tizenhatot.

Öt év után ismét a Zsolna lett a bajnok, Adrián Guľa védencei a Bajnokok Ligája 2017/18-as idényében a 2. selejtezőkörben indulhatnak. A Szlovák kupa (Slovnaft Cup) a Slovan vitrinjébe került, rajtuk kívül a bajnokságban harmadik helyen záró Rózsahegy, valamint a negyedik Trencsén harcolta ki az Európa Ligában való indulás jogát, mindhárman az 1. selejtező körben kezdenek. A Miava kilépése miatt senki sem búcsúzik az élvonaltól.

A DAC helyezései a tabellán:

6 - 9 - 11 - 11 - 11 - 12 - 12 - 12 - 12 - 10 - 10 - 11 - 11 - 10 - 11 - 9 - 9 - 9 - 9 (ill. a Miava kilépése után 8) - 8 - 6 - 7 - 7 - 7 - 7 - 7 - 7 - 6 - 6 - 6 - 5 - 6 - 7

Sorozataink a 2016/17-es idényben:

16 veretlen mérkőzés sorozatban

9 nyeretlen mérkőzés sorozatban

5 győzelem sorozatban

5 vereség sorozatban

A DAC összesített mérlege az élvonalban:

Ez volt a DAC huszonkettedik idénye az 1. ligában, az összesített mérleg a következő:

689 mérkőzés, 221-171-297, a gólarány 776:1006

A Miava elleni eredmények nélkül: 687 mérkőzés, 220-171-296, a gólarány 774:1004

A DAC szereplése az 1. ligában (1985-1993 csehszlovák föderális bajnokság, 1993/94-től szlovák 1. liga):