A 2015/16-os idény: Slovnaft Cup

Publikálva: 2016, június 5 - 09:13
Utolsó fejezetéhez érkezett sorozatunk, amellyel a számok tükrében tekintettünk vissza a DAC 2015/16-os idényére. Befejezésül nézzük csapatunk kupaszereplését.

Második éve zajlott új lebonyolítási rendszerben a Szlovák kupa (Slovnaft Cup), mely szereplési lehetőséget adott az alacsonyabb osztályú csapatoknak is. Így a DAC négy mérkőzést játszott második, harmadik és negyedik ligás csapatok ellen, és csak a sorozat ötödik találkozóján ütközött élvonalbeli ellenfélre. A tavalyi elődöntőt nem sikerült megismételni, ezúttal a zsolnai negyeddöntő jelentett megálljt.

A DAC szereplése a Slovnaft Cup 2015/16-os idényében:

2. forduló: Stropkov (III. liga) - DAC 0:3, góllövők Polievka 2, Sarr

3. forduló: Vyšný Mirošov (IV. liga) - DAC 1:1, tizenegyesekkel 1:3, góllövő Vateha (öngól)

4. forduló: Stráňavy (IV. liga) - DAC 0:3, góllövők Štepanovský, Jurčo, Brašeň

Nyolcaddöntő: DAC - Prešov (II. liga) 3:1, góllövők Polievka, Szarka, Horváth

Negyeddöntő: Zsolna - DAC 3:0, 792 néző

A DAC játékosai a Slovnaft Cup 2015/16-os idényében - a név után a mérkőzések száma, a lejátszott percek és az elért gólok: