1904-2019: 115 év, 115 gól (XI)

Publikálva: 2020, január 5 - 13:10
A DAC tavaly ünnepelte 115. születésnapját, amire egy egész éves sorozattal emlékeztek hivatalos Facebook profiljukon. Ebben 115 gólt mutattak be a klub történelméből. Íme, az utolsó negyedév kínálata – I. rész.

79/115 Michal Drobný, DAC-Slovan 2:0, 02/10/2004

Volt idő, amikor a második vonalban küzdöttünk a Slovannal. 15 éve épp ezen a napon (október 2. – megj.) értünk el ellenük egy szép, 2:0-ás győzelmet. A második találatunkról így írt az Új Szó: „A 82. percben egy villámgyors hazai támadás végén Bognár lövését Kiss csak a mezőnybe tolta, a berobbanó Drobný pedig a hálóba pofozta a labdát. „Játszik a DAC!” skandálták felállva a tűzbe jött hazai szurkolók.”

80/115 Milan Kráľ, Trnava-DAC 4:3, 03/06/1998

Az eddigi 29 nagyszombati ligameccsünkön 20 gólt lőttünk. Ezek szerzői: Kráľ 2, Matůš 2, Ekhardt öngól, Krištof, Šoltés, Pavlík, Maixner, Diňa, Simon, Bari, Bogora, Balla, K. Németh, Ujlaky, Gergel, Štepanovský, Pačinda és Taiwo. Csak egyszer jutottunk el három találatig, és azon a meccsen Milan Kráľ, az egyik kétgólosunk indította a gólgyártást.

81/115 Pavol Diňa, Trnava-DAC 2:2, 13/09/1992

Mert Nagyszombatban gólt lőni mindig jó! Pavol Diňa bombájáról sokáig meséltek mindkét klub háza táján. „A 28. percben a trnavai védők röviden szabadítottak fel, Diňa felismerte a helyzetet, s mintegy 22 méterről kapásból lőtte a felpattanó labdát a bal sarokba” – így pedig az Új Szó írta körül.

82/115 Tibor Mičinec, DAC-Dukla Praha 1:0, 12/10/1988

Ma (október 10-én – megj.) 61 éves Tibor Mičinec, a DAC egykori gólvágója és edzője, hétszeres csehszlovák válogatott. 1987 és 1989 között 74 élvonalbeli mérkőzést abszolvált a DAC színeiben, 28 gólt lőtt. Tagja volt az 1987-es csehszlovák kupagyőztes csapatunknak. 2006 tavaszán edzőként vezette a DAC-ot. Isten éltesse sokáig!

83/115 Radványi Miklós, Vítkovice-DAC 2:3, 11/10/1992

Élvonalbeli történelmünk egyik legnagyobb fordítását 27 éve mutattuk be a Vítkovice otthonában, ahol 0:2-es félidő után 3:2-re nyertünk. Simon Gyula két góllal és egy gólpasszal, Radványi pedig tipikus fejesével iratkozott fel a jegyzőkönyvbe.

84/115 Saláta Kornél, DAC-Trenčín 3:2, 27/09/2014

Elképesztő fordulatot hozott a későbbi bajnok elleni mérkőzésünk 2014 őszén. A Trencsén a 68. percben még 2:0-ra vezetett, ám Szabó Otti duplájával és ezzel a Saláta Kornél-fejessel nyerni tudtunk. A végén pedig jött a máig emlegetett örömtánc.

85/115 Gőgh Árpád, DAC-Ličartovce 4:0, 05/09/1998

Ma (október 13-án – megj.) ünnepli 47. születésnapját Gőgh Árpád, a DAC egykori játékosa, csapatkapitánya, jelenleg az U19-es ificsapat pályaedzője. Isten éltesse sokáig!

86/115 Pavol Diňa, DAC-Sparta 3:3, 17/10/1992

Élvonalbeli történelmünk egyik legemlékezetesebb mérkőzése volt az utolsó DAC-Sparta derbi 27 évvel ezelőtt. Álomszerű kezdés után a 23. percben már 3:0-ra vezettünk Diňa (2) és Radványi találataival, végül a 3:3-nak is örültünk. Diňa léc alá küldött hatalmas lövése jelentette a meccs második gólját.

87/115 Fieber Péter, DAC-Slovan 4:3, 17/10/1993

Pontosan egy évvel a felejthetetlen DAC-Sparta 3:3 után a szlovák élvonal első évadjában a Slovant fogadtuk – és vertük 4:3-ra. Ez volt a pozsonyiak legelső veresége az önálló bajnokságban, a DAC Diňa (2), Fieber és Ürge góljaival nyert. Fieber Péter csukafejese ellen még Vencel, a válogatott hálóőre is tehetetlen volt.

88/115 Jean Michel N´lend, DAC-Zlaté Moravce 1:0, 20/09/2008

Az élvonalban ezidáig 26 alkalommal találkoztunk az Aranyosmaróttal. A legelső egymás elleni mérkőzést 11 éve a kameruni újonc N´lend fejese döntötte el a 82. percben.