1904-2019: 115 év, 115 gól (VIII)

Publikálva: 2019, október 9 - 10:45
A DAC idén ünnepli 115. születésnapját. Erre egy egész éves sorozattal emlékezik a DAC hivatalos Facebook profilján, amely során 115 gólt mutatnak a klub történelméből. Íme, a harmadik negyedév kínálata – II. rész.

56/115 Roland Černák, DAC-Myjava 1:0, 16/08/2014

Egy hete (2019.07.21., megj.) Dominik Veselovský lett a DAC mindenkori legfiatalabb játékosa az élvonalban. A legfiatalabb góllövőnk viszont továbbra is Roland Černák, aki a negyedik ligameccsén talált be, 25 nappal 17. születésnapja után. Győzelmet érő gól volt.

57/115 Erik Pačinda, DAC-Podbrezová 1:0, 22/07/2017

A 2017/18-as idényben is győztünk az első két bajnoki fordulóban. A szezon első találkozóján Erik Pačinda gyönyörű szabadrúgásgólja döntött.

58/115 Roman Sabler, DAC-Košice 3:1, 02/08/2014

Öt évvel ezelőtt győztesen léptünk augusztusba, a szezon 4. fordulójában szereztük meg az első győzelmünket. A három pontot érő találatot az akkor 18 éves Roman Sabler lőtte, Brašeň kiugrását követően. Majd jöhettek Sabler fekvőtámaszai...

59/115 Simon Gyula, DAC-Prešov 3:0, 24/11/1991

Véletlen? Szerencse? Következetesség? Ritkán látni olyan gólt, amikor a labda többször is a támadó játékos elé pattan. Ilyen volt Simon Gyula találata a Tatran elleni 3:0 alkalmából, 1991 novemberében.

60/115 Josip Čorić, DAC-Trenčín 2:0, 19/11/2011

A legelső élvonalbeli győzelmünk a Trencsén ellen 2011 novemberében született, hatodik nekifutásra. A meccs mindkét találatát a horvát Josip Čorić szerezte. A második egy nagyszerű akció végén esett - Konečný pazar emelése után Čorić közelről a bal felső sarokba bombázott.

61/115 Tibor Mičinec, DAC-Young Boys Bern 3:1, 26/06/1988

A nemzetközi kupák mellett a 80-as és 90-es években a DAC rendszeres szereplője volt a nyári Interkupának is. 1991-ben csoportgyőztes lett, 1988-ban a 2. helyen zárt. Az 1988-as sorozatot a Young Boys Bern elleni, 3:1-es hazai győzelemmel kezdtük, amivel visszavágtunk az egy évvel korábbi KEK-búcsúztatásért.

62/115 Jozef Ürge, DAC-Nitra 1:0, 14/08/1993

Az önálló szlovák bajnokság első évadjának nyitómérkőzését 1993. augusztus 14-én játszottuk. A Nyitra elleni győzelemről az első élvonalbeli találkozóját játszó Ürge döntött, aki a 88. percben közelről talált a hálóba.

63/115 Igor Súkenník, Bohemians-DAC 2:2, 18/08/1990

1990-ben ezen a napon, augusztus 18-án kezdtük a bajnokságot. És nem is indulhatott volna számunkra jobban, hiszen a nyitómérkőzés 1. percében gólt lőttünk. Az egyik legjobb idényünkben, amely során három fordulóval a vége előtt még vezettük a táblázatot, Igor Súkenník szerezte az első találatunkat.

Forrás: dac1904.sk