1904-2019: 115 év, 115 gól (VII)

Publikálva: 2019, október 7 - 14:03
A DAC idén ünnepli 115. születésnapját. Erre egy egész éves sorozattal emlékezünk hivatalos Facebook profilunkon, amely során 115 gólt mutatunk a klub történelméből. Íme, a harmadik negyedév kínálata – I. rész.

48/115 Szarka Ákos, DAC-Podbrezová 5:1, 29/08/2015

Mesterhármast öt DAC-játékos szerzett az I. ligában (Diňa és Simon kétszer is, Király, Bognár és Szarka), de közülük csak egyetlen egy jutott el négy gólig egy meccsen - Szarka Ákos a Zólyombrézó elleni 5:1 alkalmával, 2015 augusztusában.

49/115 Bognár Zoltán, DAC-Petržalka 3:2, 24/10/2009

Bognár Zoltán az egyedüli a DAC saját nevelésű játékosai közül, aki mesterhármast lőtt csapatunk színeiben az élvonalban. Zoli a Ligetfalu ellen játszotta élete meccsét, 2009. október 24-én az ő találataival győztük le a zöld-fehéreket.

50/115 Peter Štepanovský, Stráňavy-DAC 0:3, 14/10/2015

Egy pimasz emelés a Felsőosztorány (Stráňavy) elleni kupamérkőzésen - Peter Štepanovský szerezte az egyik legszebb gólunkat az elmúlt években.

51/115 Tibor Mičinec, DAC-AEL Limassol 5:1, 27/08/1987

Az első hazai mérkőzésünket az európai kupákban a ciprusi AEL Limaszol ellen játszottuk a már nem létező KEK-ben (az El elődje). Az idegenbeli 1:0-ás siker után a visszavágón 5:1 arányban tudtunk nyerni. A legelső gólt Tibor Mičinec lőtte már az 5. percben, egy nagyszerűen elvégzett szabadrúgásból. Ez volt tehát az első „európai” gól a dunaszerdahelyi stadionban.

52/115 Szaban Tibor, Bayern München-DAC 3:1, 26/10/1988

A legismertebb gólunk az európai kupákban: a Bayern elleni UEFA-kupa-párharc első mérkőzésén Tibor Szaban szerezte, gyönyörű kapáslövésből. Ne tévesszen senkit, hogy a legendás kommentátor, Karol Polák nem az ő nevét kiáltja... Szaban Tibor számára, aki éveken át a DAC játékosa volt, majd edzője és játékosmegfigyelője lett, és aki vasárnap ünnepli 56. születésnapját, ez volt az egyetlen tétmérkőzésen lőtt gólja a DAC színeiben.

53/115 Domík Attila, DAC-Petržalka 1:1, 23/07/1999

Húsz éve is ezen a (harmadik júliusi) hévégén kezdtük a bajnoki idényt. A DAC egy év után tért vissza az élvonalba, és jobban nem is indulhatott volna a szezon – Domík Attila már az 1. forduló 3. percében gólt lőtt. A folytatás már kevésbe volt jeles, a ligetiek végül elvittek egy pontot, a szezon végén pedig – a bajnokság átszervezése miatt – a 14. hely ellenére is kiestünk. Nyolc hosszú évre. Egyébként Domíknak ez volt az egyetlen találata a DAC színeiben.

54/115 Vakoun Issouf Bayo, DAC-Dinamo Tbilisi 1:1, 12/07/2018

Emlékeztek? Tavaly ezzel a Bayo-fejessel indult az Európa-ligás kalandunk. Azóta már további hét gólt lőttünk az európai kupaporondon! (sőt, a videó közzététel után még hárommal nőtt ez a szám)

55/115 Marián Takáč, DAC-Östers Växjö, 6:0, 05/10/1988

Az eddigi utolsó hazai győzelmünk a nemzetközi porondon. Az idegenbeli 0:2 után idehaza szinte lemostuk a pályáról a svédeket, az északiak legendás kapusa, Thomas Ravelli hatszor kapitulált. Takáč második aznapi gólja már a 27. percben ide billentette a mérleget, majd jött további három találat, és megszületett a DAC eddigi legmagasabb „európai” győzelme.

Forrás: dac1904.sk