15 érem a felnőtt birkózó szlovák bajnokságról!

Publikálva: 2022, április 14 - 06:00
Szombaton és vasárnap Szinna városa adott otthont a felnőtt szabadfogású férfi és női valamint kötöttfogású férfi birkózó szlovák bajnokságnak.

Gaál Attila és Vajas József edzők védencei kitettek magukért, 13 érmet szereztek egyéniben és 2 érmet csapatban.

Szombaton szabadfogásban avattak bajnokokat. A nap egyik legnagyobb meglepetését klubunk birkózója a mégcsak 16 éves Kovács Ferenc Dániel okozta, aki a 65 kg-os súlycsoportban komáromi, rimaszombati majd pozsonyi ellenfeleit legyőzve bejutott a döntőbe. Dani a döntőben hatalmas csatában 24:13 arányú győzelmet aratott nyitrai ellenfelén és ezzel megszerezte élete első felnőtt országos bajnoki címét, valamint beírta nevét a legfiatalabb felnőtt bajnokok közé.

A nők között 50 kg-ban Hegedűs Réka remekelt, aki kassai ellenfeleit legyőzve szerezte meg a bajnoki címet. Juhász Mária 62 kg-ban lett bajnok, valamint 59 kg-ban Bacsfai Réka lett aranyérmes. Csapatversenyben a dunaszerdahelyi birkózók a férfiak versenyében a harmadik helyet a nőknél az első helyet szerezték meg.

Vasárnap kötöttfogásban zajlott a küzdelem, amelyet birkózóink négy éremmel, két ezüst és két bronzéremmel zárták.