A nyolcadik, és egyben első extázisról

Publikálva: 2017, április 11 - 18:19
Határtalan szenvedély, határtalan extázis! Győztes gól a ráadás perceiben, méghozzá a legnagyobb rivális ellen - létezik ennél nagyobb öröm egy futballszurkoló számára?

Határtalan extázis tört ki stadionunkban a szombati DAC-Slovan rangadó 92. percében. Davis remek szabadrúgását Šafranko csúsztatta fejjel a kapu felé, a labda pedig a bal kapufa segítségével a hálóban kötött ki. DAC egy, Slovan nulla! „Góól, góól! Megnyeri a meccset a DAC!“ - kiáltja az M4 Sport riportere Székely Dávid. És valóban, megvertük a Slovant! Az Aréna szinte felrobban, kezdődik az önfeledt ünneplés.

De vajon mikor volt utoljára ilyen euforikus örömre oka a DAC szurkolótáborának? Mikor nyertünk utoljára meccset a ráadás perceiben szerzett találattal? Közel három évig vártunk erre, 2014 szeptemberétől. Akkor a későbbi bajnok Trencsén látogat stadionunkba, és az első játékrész után 2:0 arányban vezetett. Az emlékezetes találkozó 69. percében Szabó szépített, majd a 86. percben Saláta kiegyenlített. A slusszpoén azonban még hátravolt - a hosszabbításban Szabó tizenegyesből megszerezte a győztes találatot is.

Az eddigi 682 élvonalbeli bajnoki mérkőzésén 217 alkalommal nyert a DAC. A szombati mindössze a nyolcadik alkalom volt, amikor a 90. percben vagy azután született a győztes találatunk. A Slovan ellen pedig az első:

1986/1987, 28. forduló: DAC-Plzeň 2:1, győztes gól 90. Mičinec

1992/1993, 19. forduló: DAC-Olomouc 1:0, győztes gól 90. Simon

1994/1995, 31. forduló: DAC-Banská Bystrica 5:4, győztes gól 90. Zsákovics

1996/1997, 7. forduló: DAC-Žilina 1:0, győztes gól ól 90. Trutz

1999/2000, 8. forduló: Banská Bystrica-DAC 1:2, győztes gól 90.+ Radványi

2010/2011, 28. forduló: DAC-Prešov 2:1, győztes gól 90.+ Struhár

2014/2015, 12. forduló: DAC-Trenčín 3:2, győztes gól 90.+ Szabó (tizenegyesből)

2016/2017, 26. forduló: DAC-Slovan 1:0, győztes gól 90.+ Šafranko