Döntetlenezett a DAC

Publikálva: 2017, március 4 - 17:55
Másodszor is döntetlent játszottunk a szezon során a liptóiakkal. Šafranko meccs elején szerzett góljára az első félidő végén válaszolni tudtak a vendégek. Az eredmény azt jelenti, hogy noha most sem találtunk legyőzőre az új stadionban, a 100 százalékos mérlegünket már nem sikerült megtartanunk

Az egy héttel ezelőtti fölényes győzelem után ismét a három pont itthon tartása volt csapatunk első számú célkitűzése. Erre ezúttal 5045 néző volt kíváncsi a stadionban. A mérkőzésre kellemes, napos időben futottak ki a pályára a játékosok, az erős szél viszont nehezítette a játékot. Hogy ez zavarhatta-e meg az ellenfél kapusát, nem tudjuk, de tény, hogy legnagyobb örömünkre Ľubos Hajdúch a mérkőzés elején hatalmasat hibázott: egy hazaadást követően az őt megtámadó Šafrankót találta el a labdával, akiről a hálóba pattant a labda – 1:0. Támadónak a második hazai mérkőzésén is a hálóba talált, ezúttal elsősorban harciasságának köszönhetően. A gól megzavarta az ellenfelünket, átvettük az irányítást, és több alkalommal is közel álltunk ahhoz, hogy növeljük találataink számát. A 17. percben már a hosszanti lelátón is felzúgott a taps, amikor gyors egymásutánban akár két gólt is szerezhettünk volna. Először Pačinda és Davis játszott össze a pálya bal sarkában, a beadás után pedig az egyik védő játékos vétett majdnem öngólt, a labda óriásit csattanva a kapufán pattant vissza a mezőnybe. A kavarodást követő újabb beadásból pedig Sarr fejelt kevéssel a kapu mellé. Továbbra is fokoztuk a nyomást, Zsivkovics szögleteivel és Pačinda lövéseivel igyekeztünk zavart kelteni a vendégkapu előtt. Aztán jött a derült égből villámcsapás! Szinte a semmiből egyenlítettek ki a vendégek. Faško középpályáról érkező szabadrúgását váltotta gólra Peter Maslo – 1:1. Hálóőrünk 323 perc után kapott ismét gólt. A játékosok ezzel az eredménnyel vonultak be az öltözőbe.

A második játékrészre csere nélkül futott ki a két csapat. A gólunk után mutatott aktív játékot igyekeztünk ráerőltetni az ellenfelünkre, akinek felállt védelme ellen nem találtuk meg az ellenszert. Hosszú ideig nagy helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. A közönség a 65. percben morajlott fel igazán, amikor Šafranko egy pontos labdával találta meg az ellenfél tizenhatosában Štepanovskýt, akinek lövése centikkel kerülte csak el a kaput. Egy perccel később Ľuboš Hajdúch becsülte alá Zsivkovics centerét, így került a labda a szabadon hagyott Pačindához. Nyolcasunk előtt az utolsó pillanatban tisztázott Kružliak. Ezt követőn mindkét edző cserékkel igyekezett felrázni a csapata játékát, de az újonnan pályára lépők sem hozták meg a kellő áttörést. Sláviknak a 85. percben akadt komoly dolga, amikor védőink megfeledkeztek Marešről, aki viszont rossz szögből találta el a labdát, a helyzetet így szöglet követte. A végére is akadt még izgalom, a ráadás perceiben szintén Slávik mentette meg a csapatot attól, hogy gólt szerezzen az ellenfél. Sapara és Mareš kettő az egy ellen vezethették kapura a labdát, kapusunk azonban remek ütemben futott ki a kapujából, és megakasztotta a rózsahegyiek ígéretes akcióját. Ez volt az összecsapás utolsó momentuma, ezt követően a játékvezető lefújta a meccset.

A mérkőzés elején szerzett gyors gólunk magabiztossá tette a csapatot, ennek ellenére nem sikerült növelnünk az előnyünket az első félidőben. Sőt, annak végén a vendégek egy pontrúgást követően kiegyenlítettek. A második játékrészben hiába igyekeztünk feltörni a rózsahegyi védelmet, nem jártunk sikerrel, s úgy tűnt az ellenfél is megelégszik ez egy ponttal. A döntetlennel megőriztük pozíciónkat a tabella közepén. Legközelebb három nap múlva, kedden játszunk újra hazai pályán, amikor a Slovnaft Cup negyeddöntőjében a Poprádot fogadjuk. A következő bajnokit pedig szombaton játsszuk, ismét a DAC Arénában.

Edzői értékelés:

László Csaba (DAC): „Játszottunk már napsütésben, esőben, most éppen nagy szélben, úgyhogy az időjárással igazából nem szeretnék foglalkozni. Csalódott vagyok, mert tudtuk, hogy az ellenfél nagyon erős a pontrúgásokban, és éppen egy ilyen helyzet után kaptuk a gólt. Az első félidőben domináltunk, egészen a 42. percig, amikor a vendégek kiegyenlítettek. Addig is növelhettük volna az előnyünket, de nem találtunk újból a hálóba. A második játékrész első húsz percében igyekeztünk a javunkra fordítani az állást, de nagyobb koncentrációra lett volna szükség, és ezúttal hiányoztak az egyéni kreatív megoldások is a játékunkból. Csalódottak vagyunk, de kedden már kupameccs vár ránk, amelyre fel kell készülnünk.”

Norbert Hrnčár (Rózsahegy): „Kellemetlen, szeles időben kellett játszanunk, de úgy érzem, hogy részünkről teljesítettük a feladatunkat. Azért jöttünk, hogy megakadályozzuk, hogy a DAC közelebb kerüljön hozzánk a tabellán, és a két csapat közti különbséget sikerült is megtartani. A döntetlent pedig megérdemelt eredménynek tartom.”

Forrás: fcdac.sk