A mai ellenfél: FC Dynamo Moszkva

Publikálva: 2017, január 25 - 07:19
Január 25-én, szerdán a törökországi Larában edzőtáborozó csapatunk második mérkőzését abszolválja a téli felkészülés során. Soros ellenfelünk a 2. orosz liga éllovasa, az ország egyik legsikeresebb klubja, a moszkvai Dynamo lesz. A kezdés tervezett időpontja a mi időnk szerinti 15.00 óra (Törökországban 17.00).

Alapinformáció az ellenfélről:

Név: FC Dynamo Moszkva

Alapítás éve: 1923

A klub színei: fehér, kék

Becenevek: Kék-fehérek, Hangszórók, Rendőrök

A klub mottója: Power in Motion (mozgásban az erő)

Stadion: Khimki Aréna - befogadóképesség: 18 636 néző

Város: Moszkva (12 200 000 lakos)

A klub legnagyobb sikerei: 11-szeres szovjet bajnok; 6-szoros szovjet kupagyőztes; szovjet szuperkupa-győztes 1977; orosz kupagyőztes 1994/95; 1994-ben ezüstérmes az orosz élvonalban; 1971/72-ben KEK-döntős (Kupagyőztesek Európa-kupája)

A Fortuna Liga tavaszi rajtja előtt lejátszandó hét felkészülési mérkőzésből egyet már abszolvált együttesünk. A DAC szombaton döntetlenre végzett az ukrán élvonalbeli FC Karpaty Lviv ellen. Vida 10. percben szerzett találatára tíz perc múlva Kszonz büntetőből válaszolt.

A legközelebbi ellenfelünk az orosz második vonalból érkezik, viszont kétségkívül az egyik leghíresebb és legnagyobb történelmű orosz együttessel mérkőzünk. A Dynamo Moszkva a szovjet bajnokság harmadik legsikeresebb csapata, és a jogutód orosz pontvadászatban is meghatározó szerepet játszik, még ha eddig a bajnoki címet nem is sikerült elhódítaniuk.

Jelenleg azonban más gondokkal küszködnek, mint a bajnoki korona. Míg a 2014/15-ös idényben bejutottak az Európa-liga legjobb 32 csapata közé, a tavalyi szezon 15. helye után történetük során először kiestek a második vonalba. Ott viszont az ősz után vezetik a táblázatot, ötpontos előnnyel az FK Tosno előtt. Egyértelmű céljuk az élvonalba való visszajutás, sőt a bajnoki címet is megcéloznák. 2016 végén azonban az állítólagos 188 millió eurós tartozásuk miatt csődeljárás fenyegette a klubot. A Dynamo Sporttársaság megvásárolta az együttest, így a csőd vélhetően már nem érinti őket.

Ellenfelünk január 9-én kezdte a téli felkészülést, viszont a szokásokkal ellentétben teremben (a kegyetlen orosz fagy miatt nem is volt más megoldás). A moszkvaiak immár két felkészülési mérkőzésen vannak túl: az orosz harmadik vonalban szereplő FSK Dolgoprudny felett 2:1 arányban diadalmaskodtak, és a moldáv Milsami Orhei együttesét is legyőzték 1:0-ra.

A moszkvai Dynamo játékoskerete főként orosz labdarúgókból áll. Kirill Panchenko a legnagyobb név, aki tizenöt találatával vezeti a másodosztály góllövőlistáját, egyúttal nemrég nevezték ki a 2018-as labdarúgó VB egyik nagykövetének. A transfermarket honlap szerint ellenfelünk játékoskeretének értéke 21,4 millió euro, ami kb. négyszer több, mint a DAC-é (5,2 millió euro).