Kifejtette: figyelemre méltó a két ország közötti energetikai együttműködés, Közép-Európában elsőként hoztak létre nagy kapacitású gázvezeték összeköttetést, és hasonlóan ambíciózus tervek vannak a közeljövőre is. Nagyon fontos területnek nevezte a közlekedési kapcsolatok fejlesztését. Szlovákia és Magyarország Európában az egyik leghosszabb, majdnem 700 kilométeres határszakasszal rendelkezik, a vállalatok szempontjából létfontosságú, hogy ez a közös határ nyugat-európai sűrűséggel legyen átjárható - mondta.
Az egyedülállóan ambíciózus fejlesztési terv leglátványosabb elemeként hamarosan új Duna-híd épül Komárom és Révkomárom között. Létrejön egy újabb autópálya-összeköttetés Miskolc és Kassa között, Győr és Pozsony között pedig néhány éven belül befejezik a hiányzó magyarországi szakaszt. A nagy fejlesztéseken túl tucatnyi kisebb hidat, kompkapcsolatot és közúti átkelőhelyet fognak kialakítani a következő években, amire szintén megvan a fedezet - mondta.
Kitért arra is, hogy a november 8-án megtartott üzleti fórumon a kétoldalú kapcsolatokban érdekelt mintegy száz magyar és szlovák cég vett részt. Hozzátette, szlovák kollégájával azt az ambíciót fogalmazták meg, hogy ezután évente tartanak egy gazdasági fórumot, ezer - de legalább több száz - cég részvételével. Ferencz Béla, a szlovák gazdasági minisztérium államtitkára felidézte, hogy a magyar és szlovák elnök hétfői találkozóján kölcsönösen megállapították, hogy a két ország kapcsolatai magas szinten vannak.
A vegyesbizottsági ülés jegyzőkönyvét Magyar Levente és Ferencz Béla látta el kézjegyével.
Forrás: gazdasag.sk
Ezt már olvasta?
Értesítés áramkimaradásról – 2024. november 15.
A Nyugat-Szlovákiai Villamosművek tájékoztatása alapján...
Pályázat a Kodály Zoltán Alapiskola igazgatói tisztségének betöltésére
Dunaszerdahely város pályázatot hirdet a Kodály Zoltán...