
A megmérettetés népes mezőnyt vonultatott fel: az U10-es korosztályban 23 csapat mérte össze erejét, míg az U8-asoknál 10 csapat vett részt a tornán. A HC DAC fiatal játékosai mindkét kategóriában nagy akarattal, fegyelmezett játékkal és igazi csapatszellemmel léptek pályára.
Az U10-es korosztályban a dunaszerdahelyiek két csapattal indultak. Brunczvik Tünde értékelése szerint mindkét együttes derekasan helytállt az erős mezőnyben.
„Két csapattal indultunk útnak ebben a népes mezőnyben, és mindkét együttesünk kitett magáért! "A" csapatunk a rendkívül erős mezőnyben a 11. helyen végzett, ami azért is számít különösen szépnek és értékesnek, mert a csapatunk többségében egy évvel fiatalabb játékosokból állt. Fizikai hátrányukat hatalmas szívvel, taktikus és bátor játékkal kompenzálták, ami kiváló alapot ad a jövőre nézve.
"B" csapatunk elképesztő meneteléssel, egészen a döntőig jutott, ahol végül a második helyet szereztük meg. A fináléban az MHK Piešťany csapatával csaptunk össze: egy végletekig kiélezett, hatalmas csatában maradtunk alul, de az ezüstérem így is fantasztikus teljesítmény, amire mindannyian rendkívül büszkék vagyunk.
A csapat sikerei mellett egy egyéni elismerésnek is örülhettünk: az U10-es kategóriában a torna legjobb kapusa Pongrácz Regina lett.
A rendezvény szervezése előtt le a kalappal! A meccsek menetrendje mellett a gyerekek szórakoztatására is nagy hangsúlyt fektettek. A nagyszerű büfékkel kiegészülve igazi kézilabda-vásár hangulat alakult ki Stomfán.
Köszönöm a lányoknak a hihetetlen akarást és a fegyelmezett játékot. Külön köszönöm a szülőknek, hogy elkísértek bennünket, és fantasztikus buzdításukkal átsegítették a csapatot a holtpontokon!
Szép volt, lányok!” – fogalmazott Brunczvik Tünde.
Az U10-esek szereplése így különösen emlékezetesre sikerült: az „A” csapat értékes tapasztalatokat szerzett az idősebb és fizikailag erősebb ellenfelek között, a „B” csapat pedig egészen a döntőig menetelt, és ezüstéremmel zárta a tornát. A korosztály legjobb kapusának járó elismerés Pongrácz Reginához került, ami tovább növelte a dunaszerdahelyi küldöttség örömét.
Az U8-asoknál szintén két HC DAC-csapat lépett pályára. A legkisebbekre különösen megterhelő versenynap várt, hiszen a lebonyolítás szerint minden csapat játszott mindenkivel, ráadásul a mérkőzéseket a nyári melegben, kinti műfüves pályákon rendezték meg.
Csölle Andrea és Gányi Orsolya így értékelte a lányok teljesítményét:
„Ebben a korosztályban összesen 10 csapat gyűlt össze, és a lebonyolítás szerint igazi maratoni menetelés várt ránk: mindenki játszott mindenki ellen. Nemcsak az ellenfelekkel, de a rendkívüli nyári meleggel is meg kellett küzdenünk, hiszen a mérkőzéseket a kinti műfüves pályákon rendezték meg, ami extra fizikai megterhelést jelentett a kislányoknak.
A HC DAC színeit két csapattal (A és B) is képviseltük, és mindegyik lány előtt le a kalappal, mert az utolsó percig hősiesen küzdöttek.
"A" csapatunk fantasztikus játékkal, végül a dobogó 3. helyén végzett! Bár a bronzérem is gyönyörűen csillog, van bennünk egy kis hiányérzet, hiszen a torna első és második helyezettjétől is épphogy csak, minimális különbséggel kaptunk ki. A lányok játéka alapján a legfényesebb érem is karnyújtásnyira volt, ami megmutatja a bennük rejlő hatalmas potenciált.
"B" csapatunk az előkelő 8. helyet szerezte meg. Számukra ez a torna a tanulásról és a tapasztalatszerzésről szólt. Meccsről meccsre látható volt a fejlődés, és ami a legfontosabb: egy pillanatra sem adták fel, igazi csapatként zárták a hétvégét.
Külön büszkeség számunkra, hogy a torna különdíját is elhoztuk: az U8-as korosztály legjobb kapusának járó díjat Bertók Jázmin érdemelte ki a szenzációs védéseivel!
Szeretnénk kiemelni a stomfai szervezők munkáját. A mérkőzések közötti szünetekben a gyerekeket ugrálóvár várta, ami teljesen elfeledtette velük a fáradtságot. Az igazi vásári hangulat felejthetetlenné tette ezt a hétvégét.
Végül, de nem utolsósorban hatalmas köszönet jár a szülőknek, akik a pálya széléről, a tikkasztó hőség ellenére is fáradhatatlanul és hangosan biztatták a lányokat.”
Az U8-as „A” csapat végül a harmadik helyen zárt, a „B” csapat pedig a 8. helyet szerezte meg. A bronzérem mellett külön örömöt jelentett, hogy az U8-as korosztály legjobb kapusának járó különdíjat Bertók Jázmin vehette át.
A Playminihandball torna így nemcsak az eredmények, hanem a közösségi élmény szempontjából is emlékezetes hétvégét hozott a HC DAC fiataljai számára. A lányok bizonyították, hogy a klub utánpótlásában rengeteg tehetség, elszántság és jövőbeli lehetőség rejlik. A pályán mutatott teljesítmény, a kapusok különdíjai, valamint a szülők lelkes buzdítása együtt tették különlegessé a stomfai tornát.
(hc dac)
Ezt már olvasta?
Hazai siker: Élre állt a Gaál Wrestling Team a diák ligában!
Dunaszerdahely adott otthont az I. Szlovák szabadfogású...
Megszületett a dunaszerdahelyi Gaál Wrestling Team történetének első felnőtt országos bajnoki érme.
A Kassán megrendezett Felnőtt szabadfogású és női birkózó...
