
Szerdától délnyugat felől egyre melegebb légtömegek érkeznek, amelyek hatására naponta emelkedik a hőmérséklet, és a nappali csúcsértékek fokozatosan elérhetik a 35–36 Celsius-fokot.
A Szlovák Hidrometeorológiai Intézet (SHMÚ) szerdára még „csak” elsőfokú hőségriasztást adott ki, amely 13 és 17 óra között érvényes. Csütörtökre és péntekre azonban már másodfokú riasztást rendeltek el, mivel a legmagasabb nappali hőmérséklet akár 36–37 fokig is emelkedhet!
Az SHMÚ weboldalán arra figyelmeztet, hogy a rendkívüli meleg jelentős megterhelést jelent az élő szervezetek számára, és fokozza a tűzveszélyt is. Érdemes ezért kerülni a hosszan tartó, közvetlen napsugárzást, és fokozottan ügyelni a folyadékpótlásra.
SHMÚ, -rovin-
Ezt már olvasta?

Az aradi vértanúk példája adjon nekünk erőt
Október 6-án, hétfő este az 1848–49-es magyar forradalom...

Rangos elismeréseket kapott a Thermal Hotel Campino
A dunaszerdahelyi Thermalpark területén működő Thermal...