A Duna két oldalán élő és alkotó művészek tárlatának megnyitóját, mely kiállítás három megye, így Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom és Nagyszombat megyék összefogásával valósult meg, megtisztelte többek között dr. Pető Péter, a Győr-Moson-Sopron Megyei Közgyűlés alelnöke, Berényi József, a Nagyszombati Kerületi Önkormányzat alelnöke, dr. Hájos Zoltán, a Nagyszombati Kerületi Önkormányzat képviselője, Dunaszerdahely Város polgármestere, Kvarda József, a Nagyszombati Kerületi Önkormányzat képviselője, és Iván Péter, a Kortárs Magyar Galéria igazgatója.
Tibor Mikuš megyeelnök, védnök szavait Berényi József alelnök tolmácsolta a megjelent közönségnek. Tibor Mikuš szerint a művészet fontos szerepet játszik a társadalomban – az ember lelkének egyfajta szondája. Majd kiemelte, reméli, hogy a harminc alkotóművész itt bemutatott munkája egyfajta tükörképe is lesz a magyar–szlovák együttélés szimbiózisának.
Berényi József alelnök üdvözlő beszédében az új kiállítótermek nem is olyan régi átadására utalt vissza, mintegy örömmel konstatálva, hogy azok milyen színvonalas művészi alkotásoknak adnak otthont. „Csodálatos és különös élmény a mai alkotók szemével látni a világot, hogy ők miképp tekintenek a mai valóságra, s benne önmagukra.”
Robert Němeček a kiállítás egyik kurátora szerint a megyék közötti jó együttműködés a művészeket is arra sarkallja, hogy több ilyen, és ehhez hasonló kiállításon vegyenek részt.
Almási Róbert a kiállítás másik kurátoraként elmondta, 15–15 művész alkotásaiból válogatták a kiállítást, melynek számos darabját a dunaszerdahelyi Kortárs Magyar Galériából, a Vermes-villából hozták át a Csallóközi Múzeumba.
A kiállítás december 3-ig tekinthető meg a Csallóközi Múzeumban.
A kiállító művészek: Almási Róbert, Dolán György, Ferdics Béla, Ferdics Gábor, Kiss Márti, Szakáll Kolčák Noémi, Csonga Kovács Anikó, Lipcsey György, Mag Gyula, Mayer Éva, Németh Ilona, Sabo László, Szakáll Mária, Sill Adrián, Varga Emőke (Szlovákiából), Borbély Károly, Glazer-Kozma Edit, Hajnai Mihály, Karczagi Endre, Kelemen Benő, Kurcsis László, Lendvai Péter Gergely, Lipovics János, Magyar Mónika, Radosza Attila, Sárközi Anikó, Szalkai Károly, Szőcs Géza, Szunyogh László, Tolnay Imre (Magyarországról).
Ezt már olvasta?
Megszállt múlt, megszállt hétköznapok – kommunista hálózatok Magyarországon és Csehszlovákiában
Itt az MCC új előadása: spiclik, besúgók és társutasok...