Publikálva: 2024, szeptember 24 - 12:11
![Illusztrációs felvétel (pixabay) Tovább szigorítják a bolti lopások miatti büntetéseket](https://dunaszerdahelyi.sk/files/styles/840x/public/images/article/2024/szep/24/justice-4592723_1280_0.jpg?itok=YE7doYui)
Ennek kapcsán arról tájékoztatott, hogy a belügyminisztériummal közösen elkészítette a Btk. módosítási javaslatát,
melynek értelmében szigorodnak a kisebb bolti lopások miatti büntetések
- tájékoztatott Barbora Škulová, az igazságügyi minisztérium szóvivője.
A tárca közlése szerint az ún. „csokitolvajok” esetében, akiknél 266 euró és 700 euró közti okozott kárnál mérséklődött a büntetőjogi felelősségre vonás, körülbelül 108 személy került szabadlábra, de ez csupán becslés, pontos számot nem lehet mondani.
Az igazságügyi minisztérium mindent megtesz, hogy a Btk. módosítása ne legyen hatással a közbiztonságra
– tette hozzá a tárca.
ma7 / tasr
Ezt már olvasta?
![Évértékelőt tartott a Sikabonyi Önkéntes Tűzoltóegylet](https://dunaszerdahelyi.sk/files/styles/90x65/public/images/article/2025/feb/4/20250201_1806082.jpg?itok=RVpuTIRS)
Évértékelőt tartott a Sikabonyi Önkéntes Tűzoltóegylet
A Sikabonyi Önkéntes Tűzoltóegylet vezetősége és tagsága...