A DAC válogatottai akcióban: játékosaik szeptemberi fellépéseinek összegzése

Publikálva: 2024, szeptember 11 - 20:19
Azon mérkőzések áttekintése, amelyeken a DAC játékosai pályára léptek a 2024/25-ös szezon első asszociációs terminusában.

A 2024/25-ös idény első válogatott szünete már a múlté, a nemzeti csapataikhoz meghívott labdarúgóink fokozatosan visszatérnek a klubhoz.

Összességében a válogatott meccsek miatti szünet A-csapatunk három labdarúgóját, Yhoan AndzouanátVitális Milánt és Vasileios Kaltsast érintette, mellettük Redzic Damir és Csinger Márk sérülés miatt elhagyni kényszerültek a 21 éven alatti magyar válogatottat, Ammar Ramadan pedig ugyenezen ok miatt el sem utazott a szír nemzeti együttes összetartására.

Kongó a Dél-Szudán elleni hazai 1:0-s győzelemmel kezdte a 2025-ös Afrika-kupa selejtezőit, majd Ugandában 0:2-es vereséget szenvedett. Yhoan Andzouana mindkét összecsapást végigjátszotta, az elsőn a Flashscore értékelése alapján ő volt a mérkőzés legjobbja.

A 21 éven alatti európai válogatottak számára folytatódik a jövőévi szlovákiai Európa-bajnokság selejtezősorozata. Magyarország szeptemberben egy felkészülési és egy tétmérkőzést abszolvált. Először Szlovákiával mérték össze az erejüket: Budapesten, az MTK stadionjában 1:2-es vereséget szenvedtek. Vitális Milán a 78. percig volt pályán és gólpasszt jegyzett, amikor is a szögletrúgását követően Debreceni fejjel volt eredményes. A második találkozó már komoly téttel bírt, a kvalifikációs sorozat nyolcadik összecsapásán a csoport egyeduralkodóját és a veretlenségét őrző Spanyolországot fogadták. A több olimpiai bajnokkal is felálló vendégek 1:0-ra győztek. Vitális ismét a kezdőcsapatban kapott helyet, a 70. percig volt a pályán.

Fiatal kapusunk, Vasileios Kaltsas meghívót kapott a görög 19 éven alatti válogatottba, amellyel egy edzőtábort abszolvált Athénban, hivatalos mérkőzés nélkül.

A DAC A-csapata válogatott játékosainak eredményei 2024 szeptemberében:

Yhoan Andzouana (Kongó) – az Afrika-kupa selejtezői
2024.9.5., csütörtök, 18:00 óra, Brazzaville: Kongó-Dél-Szudán 1:0 (1:0) Andzouana 90 perc
2024.9.9., hétfő, 18:00 óra, Kampala: Uganda-Kongó 2:0 (1:0) Andzouana 90 perc

Vitális Milán (Magyarország U21) – a 2025-ös Eb selejtezőire való felkészülés
2024.9.5., csütörtök, 17:45 óra, Új Hidegkuti Nándor Stadion, Budapest: Magyarország-Szlovákia 1:2 (0:1) Vitális 76 perc
2024.9.10., kedd, 17:45 óra, Kecskemét: Magyarország-Spanyolország 0:1 (0:1) Vitális 69 perc