Év sportolója 2022 - 15 év alatti egyéni sportoló kategória

Publikálva: 2023, május 17 - 06:35
Ahogy dr. Puha György, Dunaszerdahely alpolgármestere és Nagy Krisztián, a városi önkormányzat ifjúsági és sportbizottságának elnöke az Év sportolója 2022 díj átadásakor egyaránt kiemelték, a jelöltek mindannyian elképesztően sok energiát, munkát és időt fektettek eredményeik elérésbe. Alább tekinthetik meg a 15 év alatti egyéni sportoló kategória díjazottainak és jelöltjeinek múlt évi teljesítményét.

Év sportolója 2022

15 év alatti egyéni sportoló kategória

1. hely

Czajlik Kinga (karateversenyző, Ippon Karate Klub)

Czajlik Kinga 2022-es éve olyan jól sikerült, hogy eredményeit nem is könnyű felsorolni. Lássuk:

2. hely  kumite 8-9 éves lányok 30 kg-ig

A Nyugat-szlovákiai Senior Karate Szövetségének nyílt bajnoksága, Naszvad, 2022. április

2. hely

Vajas Viktória (birkózó, Dunaszerdahelyi Birkózóklub)

Vajas Viktória tavaly szabadfogású versenyeken ért el figyelemre méltó eredményeket.

A júniusi Nemzetközi szabadfogású (U13) birkózóversenyen (Bánovce nad Bebravou, 2022. 06. 18., 41 kg, fiúk között versenyzett) kivívta magának a 2. helyet. Hasonlóképpen a csehországi Nemzetközi szabadfogású (U13) birkózóversenyen (19. ročník memoriálu Jiřího Klepca) Ostrava, június, kategória: 43 kg). A februári, Lengyelországban megrendezett Nemzetközi szabadfogású (U13) birkózóversenyen Bielawában ismét fiúk között lett övé a megérdemelt 2. hely. Az U15 szabadfogású birkózó Szlovák bajnokságon, áprilisban, Dunaszerdahelyen, a dobogó legfelső fokán ünnepelt. Április végén az U13 szabadfogású birkózó Szlovák bajnokságon Bán városában Szlovák bajnok lett.

3. hely

Jakóczi Marián (karateversenyző, Ippon Karate Klub)

Jakóczi Marián eseménydús 2022-es éven van túl.

A júniusi, horvátországi Shito-ryu karate és kobudo világbajnokságon 2. helyezést ért el az U12 fiúk kata kategóriában. Szintén júniusban a horvátországi Shito-ryu Karate és Kobudo Európa-bajnokságon az U12 fiúk kata kategóriában bronzérmet szerzett, akárcsak a 8-9 éves fiúk kata kategóriában a Nyugat-szlovákiai Senior Karate Szövetség nyílt bajnokságán áprilisban Naszvadon. A nagysurányi Nyílt Bajnokságon való részvétele (2022. május, Kata 8-9 éves fiúk kategória) szintén 3. helyezést hozott Mariánnak. Második lett az áprilisi Szlovák Shito-ryu Karate és Kobudo bajnokságon (kata 8-9-éves fiúk kategória). Aranyérmet vehetett át a Slovakia Shito-ryu kata Openen (Trencsén, 2022. március, Kata 8-9 éves fiúk kategória), míg a szeptemberi Récsei fürt versenyen arany- és ezüstérmet is kapott (Pozsony, 2022. szeptember, Kata 10-11-éves fiúk - 1. hely, Kata 8-9- éves fiúk - 2. hely).

A kategória további jelöltjei:

Bíró Péter Bendegúz (Seishin Karate Klub, karate)

Bíró Péter Bendegúz a 2022-es karateversenyeken két 1. és egy 2. helyet könyvelhetett el az U14-es korosztályban. A júniusi Nyílt Szlovák Bajnokságon Dunaszerdahely az U14-es korosztályban a 2. helyen végzett. Az októberben,  Dunaszerdahelyen megrendezett VII. Seishin Gála, V. Kovács Kata Zsófia emlékversenyen az U14 kategóriában aranyat szerzett és a Nyitrai kerületi bajnokságon júniusban Keszegfelván szintén ő került kategóriájában (U14) a dobogó legfelső fokára.

Bíró Szebasztián (atléta, Megy Sport Dunaszerdahely)

Bíró Szebasztián tavaly a Nyugat-szlovákiai bajnokságokon 60 méteres futásban egy 1. (január, Pozsony) és egy 3. (szeptember, Pöstyén), távolugrásban pedig egy 2. helyezést (szeptember, Pöstyén) ért el a fiatalabb diákok között. Egy Nagyszombati diákversenyen megnyerte a távolugrást.

Matej Majerčík és táncpartnere, Barbora Plačková (táncos, Športujsnami Dunajská Streda, akrobatikus rock’n‘roll) )

A táncos pár nemzetközi versenyeken elért három első és egy második helyezettel büszkélkedhet. A májusi budapesti vb-n kategóriájukban (17 páros közül) hetedikek lettek. A TŠ Twist – tavaszi versenyen nemzetközi részvétellel Prágában a Gyerekek kategóriában (7 páros közül)  ők nyertek. A májusi Dražice Kupa - 10. nemzetközi versenyen és cseh bajnokságon akrobatikus rock’n‘rollban Gyerekek kategóriában másodikok lettek (9 páros). A dobogó  legmagasabb fokára állhattak Lengyelországban (Zielona Gora nemzetközi verseny, 2022.09.09., 14 páros közül), ahogy Prágában is (Veľká cena Sokola Jinonice, 2022.11.19., 24 páros).

Nagy Roland (birkózó, Dunaszerdahelyi Birkózóklub)

A februári Nemzetközi szabadfogású (U15) birkózóverseny a lengyel Bielawában 3. helyezést hozott az ifjú birkózónak, akárcsak az U15 szabadfogású birkózó Szlovák bajnokság Dunaszerdahelyen, áprilisban. Két ízben is Szlovák bajnok lett 2022-ben: az U17es kötöttfogású Szlovák bajnokságon Nyitrán (március 27., 55 kg kategória) és az U15 kötöttfogású birkózó Szlovák bajnokságon Kassán (október 08., 62 kg kategória).

Novotný Adrián (asztaliteniszező, SST Euromilk Dunajská Streda)

Novotný Adrián tavaly bekerült a szlovák válogatottba, párosban bronzérmes lett az országos bajnokságon, a juniorcsapattal 1., a diákcsapattal pedig vereség nélkül 2. lett az I. ligában.

Natália Pastírová és táncpartnere, Matúš Kerek (Športujsnami Dunajská Streda, akrobatikus rock’n‘roll)

Natália Pastírová és táncpartnere, Matúš Kerek a májusi, Budapesten megrendezett világbajnokságon 17 páros közül a 10. helyen végeztek. A csehországi Dražice Cup – 10. nemzetközi versenyen májusban 9 páros részvételénél ők lettek a nyertesek kategóriájukban. A júniusi, Dunaszerdahelyen zajló Nemzetközi és Szovák bajnokságon Szlovákia bajnokai lettek. Szeptemberben a lengyelországi Zielona Gora versenyen 14 páros viadalában a második helyen végeztek, akárcsak a novemberi prágai versenyen (Veľká cena Sokola Jinonice, 24 páros).