A megkérdezettek 7 százaléka elvesztette szinte az összes bevételét, 9 százalékuk jövedelme többségét, 15 százalékuk pedig azt mondta, jövedelme kisebb részét veszítette el.
A megkérdezettek nagyjából felének nem változott a jövedelme. Nem egész ötödüknek pedig tavaly nőttek a bevételei. A felmérés egyértelműen megmutatta, hogy a bevételek leginkább a kisjövedelműek esetében csökkentek. Marin Slosiarik, a Focus igazgatója elmondta, a jelenlegi válság épp azokat sújtja a leginkább, akiknek már eddig is kevés anyagi forrásuk volt.
Többnyire kevésbé képzett emberekről van szó, akik kis fizetést kapnak.
A pénztelenség miatt ördögi körbe kerülhetnek, amiből csak segítséggel tudnak kikecmeregni.
Jó hír a rossz mellett, hogy az előző felmérésekkel való összehasonlításban az látszik, a havi bevételcsökkenés már nem olyan erőteljes. Ugyanakkor fokozatosan növekednek a havi bevételek.
A felmérésből az is kiderült, hogy a lakosság harmadának nincsenek pénzügyi tartalékai.
Örvendetes viszont, hogy enyhén emelkedett azok száma, akiknek enyhén nőttek a spórolásaik.
A szlovákiaiak hatvan százaléka változtatott pénzügyi szokásain az elmúlt évben. Ez legtöbbször a kiadások visszafogásában mutatkozott meg.
A megkérdezettek több mint harmada novemberben azt mondta, hogy az év elejéhez képest kevesebbet költ.
További 18 százalékuk kezdett el rendszeresen spórolni, 12 százalékuknak pedig a megtakarításaihoz kellett nyúlnia. Pénzügyi alapokba a felmérésben részt vevők 8 százaléka fektetett be, 4 százalékuk megszüntette valamelyik biztosítását és 3 százalékuk kötött élet- vagy más biztosítást.
Forrás: sita.sk / ma7.sk
Ezt már olvasta?
Évértékelőtt tartott a mozgáskorlátozottak szövetsége.
Évzárót és értékelőtt tartott a Szlovákiai...