
Szinte az egész hétre 30 fok körüli nappali, ugyanakkor 20 fok közeli éjszakákat ígérnek az időjósok. Míg kedden valószínű a legnagyobb hőség, ekkor a 34 fokot is megközelíti a hőmérséklet, szerdán egy hidegfront némileg lehűti a levegőt, de az előrejelzések szerint még ekkor is 27 fokot mérhetünk. A középtávú prognózis azt mutatja, egészen a hét végéig kitart a napos idő, csupán vasárnapra ígérkezik felhősebb ég.
Nagyobb mennyiségű csapadék nem valószínű a héten, de szerdán, az érkező hidegfront záporokat, esetleg kiadósabb esőt is hozhat, szinte biztos, hogy hevesebb zivatarokkal is számolni kell.
A Szlovák Hidrometeorológiai Intézet keddre elsőfokú riasztást adott ki a várható hőség miatt, lehetőség szerint a kora délutáni órákban minél kevesebbet tartózkodjunk a tűző napsütésben.
SHMÚ, -rovin-
Ezt már olvasta?
Speed Marathon – szerdán országos rendőrségi akció a közutakon
A szlovák rendőrség is csatlakozik a ROADPOL „Speed”...
Közösen a zöldebb Dunaszerdahelyért: virág- és faültetés a Föld napja jegyében
A Föld napjához kapcsolódva idén is több közösségi...
