Pálfy Attila civil életben mérnök, de még 2012-ben alapította a Zenpo karate klubot. Korábban Dióspatonyban, majd egyetemi évei alatt Pozsonyban edzett. Amikor a tanulmányai után hazatért, mestere elhunyt és végül maga indított útjára egy olyan közösséget, amelyben napjainkban 30 edzenek hétről hétre.
Hétfőn és szerdán délután öt órakor találkoznak a Vámbéry Ármin Gimnázium tornatermében, elsőként a kezdőknél, majd a haladóknál folyik az edzés. Előbbi 45 perces, az utóbbi pedig másfél órás, de Attiláék nem versenykaratet folytatnak, hanem a tradicionális okinawai karate útját követik. Cél az egészség megőrzése illetve ennek elősegítése a testmozgással. Versenyeken is voltak ugyan próbálkozások, de nem látták ennek értelmét. „Mi úgy gondoljuk, a fiatalok számára nem a verseny a legfontosabb, hanem a játék, a mozgás és az alaptechnikák elsajátítása ilyen módon. Az idősebb tagjaink pedig kifejezetten elutasítják a versenygést – ok egy olyan mozgási lehetőséget keresnek, ahol a testi és a szellemi fejlődés a cél, amit saját tempójukban érhetnek el, mindenféle külső behatás nélkül” – mondja el.
„A tradicionális karate és a technikák helyes kivitelezésének alapja a helyes légzéstechnika, melynek elsajátításával a haladóknál, ill. idősebbeknél tudunk foglalkozni. Sok embertől a reakció az, hogy lélegezni egyszerű, mindenki tud, pedig ez nagy tévedés. Ehhez a testnek es az elmének tökéletes összhangban kell lennie, komoly összpontosítást igényel, amit elérni nem kis problémát okoz sok embernek a mai életstílus mellett.
"A karate - do a tudatnál kezdődik, és aztán a technika és a test következik." Shihan Takeji Ogawa
Ezzel együtt a belső energia „chi” használatát is igyekszünk elsajátítani. Mindemelett karaténak az önvédelmi részét sem hanyagoljuk el. A hagyományos okinawai karate alternatív választás azok számára, akik nem extrém sportteljesítményeket akarnak elérni, hanem valódi értékeket keresnek és a harc művészetét szeretnék elsajátítani ”.
"A sportkaratéban látványosabb és gyorsabb a fejlődés. A tradicionális karate elsajátításához és szinten tartásához sok idő szükséges. Ennek egy része a technika, másik része pedig a lelki tényező." Shihan Takeji Ogawa
A hétvégén a diákok egy része Attilával együtt Somorjába készül, ahol a 9 danos Takeji Ogawa mestertől tanulhatnak majd. Ők pedig Dunaszerdahelyen, a Vámbéry Gimnáziumban várnak minden érdeklődőt hétfőn és szerdán az edzéseken, vagy akár a világhálón is kereshetik őket, mert korra és nemre való tekintet nélkül mindenkinek tud újat adni a tradicionális harcművészet, amelynek náluk 5 évestől egészen 50 éves korig vannak követőik.
Ezt már olvasta?
Az Újbuda Kupával zárta az idei versenyszezont a Seishin Karate Klub
Az idei év utolsó versenyén vett részt a Seishin Karate...