![Illusztrációs felvétel, Pixabay.com Fokozatosan nő az gyermekgondozási segélyben részesülő apák száma](https://dunaszerdahelyi.sk/files/styles/840x/public/images/article/2019/szep/24/2019-09-24-apa-gyermekkel_0.jpg?itok=DR2zhupl)
2018-ban 12.836 férfi kapott gyermekgondozási segélyt. 2016-ban 3 076, 2017-ben pedig 6 553 férfi részesült gyermekgondozási segélyben. Ezek az adatok gyorsan növekvő tendenciáról árulkodnak.
A Szociális Biztosító idén eddig 265 kérvényt utasított el, mert a kérelmező nem felelt meg a követelményeknek. További 51 esetben az egészségbiztosítással kapcsolatos hiányosságok miatt nem ítélték meg a segélyt. Tavaly 240 kérvényt utasítottak el.
Nincs szó arról, hogy ezrével utasítanák el a kérelmezőket, ahogyan arról gyakran ír a sajtó. Ebben az évben a folyamodványok mindössze 1,8 százalékát nem hagyták jóvá – közölte Peter Višváder, a Szociális Biztosító szóvivője.
Ezzel kapcsolatban augusztusban levelet kapott a biztosító az ombudsmantól. A hivatal három panaszt vizsgált ki, majd megállapította, nem történt jogsértés.
forrás: Felvidék.ma
Ezt már olvasta?
![Évértékelőt tartott a Sikabonyi Önkéntes Tűzoltóegylet](https://dunaszerdahelyi.sk/files/styles/90x65/public/images/article/2025/feb/4/20250201_1806082.jpg?itok=RVpuTIRS)
Évértékelőt tartott a Sikabonyi Önkéntes Tűzoltóegylet
A Sikabonyi Önkéntes Tűzoltóegylet vezetősége és tagsága...
![A városi 770-es jubileum kapcsán egyeztettek](https://dunaszerdahelyi.sk/files/styles/90x65/public/images/article/2025/jan/30/image-1.jpg?itok=6TzlG71l)
A városi 770-es jubileum kapcsán egyeztettek
Több szervezet képviselője egyeztetett a Városi Hivatal...