A költészet napját első alkalommal 1964. április 11-én szervezték meg Magyarországon. „Néhány nap óta országszerte Ferenczy Noémi gyönyörű gobelin-tervének kék alapból kiemelkedő terrakotta Múzsájával találkozhatunk – a legváratlanabb helyeken – hirdetőoszlopokon, szakadatlanul építkező városaink nyíltszíni munkahelyeinek hevenyészett spanyolfalain, villamosokon, autóbuszokon. Ez a plakát nem mosóport hirdet, nem takarékosságra szólít fel, nem is valamely látványosság megtekintését ajánlja, még csak nem is könyvek vásárlásához csinál kedvet. Csak egy költő születési évfordulójának dátumát hirdeti, az is szemérmesen, a nevet elhallgatva” – írta Somlyó György az Élet és Irodalom 1964. április 11-ei lapszámában.
Ezt már olvasta?
Márton Áron, a remény zarándoka – pódiumműsor Dunaszerdahelyen
Tiszteletreméltó Márton Áron erdélyi püspök életét és...
Húsz év után újra színpadon a Ki mit tud? – a Zerda zenekar lett a dunaszerdahelyi döntő abszolút győztese
Húsz év után újra megtelt tehetséggel, izgalommal és...