Regisztrációs díj: a regionális konferencián szereplő diákoknak csak akkor kell illetéket fizetni, ha továbbjutnak a kárpát-medencei TUDOK döntőbe.
Részvételi díj: 2 €/diák, hozzájárulás a szervezési költségekhez.
Általános tudnivalók
A konferencián saját, kizárólag tudományos kutatásról szóló munkával lehet elindulni, témamegkötés nélkül. Művészeti, vagy egyéb nem tudományos munkával pályázó diákok jelentkezését nem áll módunkban elfogadni. A konferencián minden diák indulhat, aki az érettségi bizonyítványát 2018-ban szerezte, vagy 2018 után szerzi meg. Alsó korhatár nincs.
Jelentkezés
A 2018/19-es TUDOK-ra csak a www.kutdiak.hu oldalon lehet jelentkezni! A honlap jobb felső sarkában a „bejelentkezés” gombra kell kattintani. Bejelentkezés után lehet a versenyekre jelentkezni a versenyjelentkezés menüpont alatt 2018. szeptember 15-től!
Jelentkezési határidő: 2018. október 31. éjfél
A verseny menete
A verseny első fordulója, ún. iskolai forduló egy írásbeli forduló, a nevezési lap kitöltésével egy időben egy 1200-2000 karakter hosszúságú absztrakt feltöltése az online rendszeren keresztül, csatolva hozzá az iskola, felkészítő tanár, mentor delegálásáról szóló nyilatkozatot. A határon túli indulók a megfelelő határon túli regionális konferenciákon indulnak. A határon túli diákok jelentkezésének elfogadásáról és az első forduló során beküldött absztraktok besorolásáról a helyi szervezők döntenek a Kutató Diákok Mozgalmának vezetőségével egyeztetve; döntésükről, a jelentkezések után 10 napon belül értesítést kapnak a jelentkezők.
A második forduló során a versenyzők a saját kutatásukat a konferencia helyszínén személyesen, egy előadás keretében mutathatják be. Egy előadásnak maximálisan két szerzője lehet. A válogató konferenciák eredménye a helyszínen, ünnepélyes keretek között kerül kihirdetésre.
Az absztrakt formai követelményei
Az első, írásbeli forduló során az előadás összefoglaló absztraktját fel kell tölteni az online rendszerbe, ez alapján történik a kutatás értékelése. A szakértő zsűri az absztrakt szakmai szempontok alapján történő elfogadását követően szekciókba sorolja a pályamunkákat. Az absztrakt terjedelme minimum 1200, maximum 2000 karakter lehet (szóközökkel). A jelentkezés során meg kell adni a szerző/szerzők nevét és iskoláját, a felkészítő tanár(ok) és mentor(ok) neveit és munkahelyét, az előadás címét. Emellett csatolni kell az iskola, felkészítő tanár, mentor delegálásról szóló nyilatkozatot, mellyel a felkészítő tanár/mentor/iskola javaslatot tesz a pályamunka nevezésére.
Az előadás (második forduló, előválogató; valamint a harmadik forduló, döntő) formai követelményei
Az önálló kutatási munka bemutatására minden szerzőnek/szerzőpárosnak 10 perc áll rendelkezésre, melyet maximum 5 perc vita követ. Az előadáshoz számítógépes prezentációt lehet készíteni, valamint szemléltető eszközök alkalmazásra is mód van. A zsűrinek bármit ajándékozni szigorúan tilos, kizárást von maga után!
Az előadás értékelésének a szempontjai
Az előadásokat mind az előválogató, mind a Kárpát-medencei Döntő konferencián szakértő, szakmai zsűri értékeli. A tematikus és regionális előválogató konferenciákon az előadások értékelése az elvégzett tudományos munka ténye és színvonala alapján történik. A továbbjutott versenyző a döntő konferencián csak az előválogató konferencián elhangzott témával szerepelhet. Az előadásban elhangzottak bővíthetőek az időközben elkészített, új kutatási eredményekkel.
A TUDOK döntőn összesen 40 pont érhető el:a kutatás eredetisége (5 pont), a kutatási munka minősége (5 pont), szakmai kompetencia és háttérismeret (5 pont), a kutatás felépítettsége és logikai kapcsolatai (5 pont), helytállás a vitában (5 pont), előadásmód (5 pont), prezentáció formai követelményei (5 pont), szakirodalom ismerete, szakmai tájékozottság (5 pont).
A verseny díjazása
Az előválogató konferenciák legjobb előadásainak a szerzői a döntő konferenciára (TUDOK 2019) való továbbjutáson túl egyéb jutalmakban is részesülhetnek.
A TUDOK Kárpát-medencei Döntő díjazottjai meghívást kapnak az ingyenes, nyári, Balaton melletti, Káptalanfüredi Diákkonferenciára.
A díjazottakat különböző publikációs lehetőségek várják, illetve lehetőségük van, hogy kijussanak a stockholmi Nobel-díj átadóra, valamint induljanak a kétévente a felsőoktatásban kutatást végző hallgatók számára megrendezésre kerülő Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK).
Ezt már olvasta?
Nyitott nap a dunaszerdahelyi Közös Igazgatású Szakközépiskolában
Nagy érdeklőés mellett zajlott a dunaszerdahelyi Közös...