Ugyancsak eddig a napig kötelesek kijelölni az önkormányzatok a szavazóköröket és a választási helyiségeket. Egy-egy szavazókörben mintegy 1000 polgár szavazhat.
A választási helyiségek kialakításakor a fogyatékkal élők számára is zavartalan voksolást kell biztosítani. A szavazókörök és a választási helyiségek beosztásáról az önkormányzatok kötelesek tájékoztatni a polgárokat.
Dunaszerdahelyen eddig Hájos Zoltán jelenlegi polgármester és Horváth Zoltán alpolgármester jelezte a nyilvánosságnak, hogy indul a polgármesteri posztért a novemberi választásokon. A Híd párt sajtóosztálya múlt héten arról tájékoztatta szerkesztőségünket, a hivatalos időpont előtt nem közölnek információkat a jelöltjeikről, több független jelölt pedig közösségi oldalán jelezte, aláírásgyűjtésbe kezdett az indulás kapcsán.
Nézze meg a négy évvel ezelőtti eredményeket, amikor a 38,18 százalékos részvétellel zajlottak 2014. november 15-én.
A dunaszerdahelyi polgármester-választás hivatalos végeredménye:
1. JUDr. Zoltán Hájos 3194 megválasztott polgármester (MKP)
2. MVDr. Gabriel Csicsai 2372 (Most-Híd)
3. Mgr. Alexander Dakó 1086 (független)
4. Pavol Sebök, Ing. 418 (független)
5. Ing. Ľudovít Kulcsár 308 (független)
Ezt már olvasta?
A megye támogatja az aktív civil társadalmat: az önkéntesség a megyében erős történeteket és országos sikereket is hoz
Nagyszombat megye többféle módon fejleszti a civil...
A megmaradás hitével gyújtottak gyertyát Dunaszerdahelyen a Nemzeti Összetartozás Napján
Június 4-én, a Nemzeti Összetartozás Napján ismét a...