A kiállítókat és a megnyitóra ellátogatókat a Sárga kastély muzeológusa, Bevilagua Olga köszöntötte, majd a művészeket, s munkáikat Almási Róbert festőművész méltatta.
„Szakáll Mária alkotásaiban a decens színskála mellett elmaradt a vastag rétegben felvitt festék. Most monochrón színeivel és formáival jelenik meg, felhasználja a természetben fellelt motívumokat, a tavasztól az őszig, s egész a téli hangulatig, s ha jobban megfigyeljük, nem egy alkotásnak van erotikus kisugárzása is. Hihetetlen egyszerűségig való elmélkedéssel, gyakran egyetlen tónussal, a festék magára hagyott mozgásával fejezi ki mondanivalóját” – hangsúlyozta Almási.
„Szakáll Noémi képeiben a rajz dominál, ami az erőssége. A tónusok mélysége és összhangja, a színek ereje, szépsége, s gyakran a festék minősége is sokatmondó. Merészen használja a színeket, dekoratív alapozását vonallal fokozza” – jelezte a tárlatot megnyitó művész. Véleménye szerint „a báj szimbóluma az egyéni megnyilatkozásra való törekvést demonstrálja. Nem tagadja vonzalmát a divathoz, sem a divattervezésben való jártasságát, temperamentuma a vászonon is megjelenik, s ebből kifolyólag dekoratív alkotásaival lepi meg a nagyközönséget.”
A kiállítás, amelyen a látogatók nagy örömére fellépett a Golddies zenekar, egyben a Csallóközi Múzeum megújult kiállítótermének debütálása is volt.
Ezt már olvasta?
Méry Beáta vízre írt jelei a Csallóközi Múzeumban
Szobrok, képek, szőttesek – mint „Vízre írt jelek“. Méry...
Nagy sikert aratott a Csallóközi Gyermeknéptánccsoport jubileumi műsora
Vasárnap, november 10-én ismét a Szërdahelyi sétatéren...