Tucatnál is több érmet hozott az IPPON Karate Klub Nagysurányból

Publikálva: 2023, november 12 - 09:09
Szombaton, november 11-én a Nyugat-szlovákiai Karate Szövetség Nagysurányban rendezte meg az U14-U21-es korcsoportok nyílt bajnokságát, és a többi korcsoport Nyugat-szlovákiai Kupájának 2. fordulóját. Az IPPON Karate Klub 13, azaz tizenhárom érmet gyűjtött tarsolyába.

A versenynapon 20 klub 162 versenyzője közt indult a dunaszerdahelyi klub 6 tagja.

Czajlik Kinga ezúttal is remekelt, a 10-11 évesek közt katában, illetve kumite -35kg-ban a dobogó legfelső, ugyanezen korcsoport kumite +40kg-ban, illetve a 12-13 évesek közt katában pedig a második fokára állhatott.

Laposa Laura a 14-15 évesek közt a kata, illetve a kumite -54kg második helyét szerezte meg, a 16-17 évesek közt katában bronzot, a kumite -48kg-ban pedig aranyat szerzett.

Tóth Kata a dobogó mindhárom fokát megjárta: a 14-15 évesek közt kumite -54kg-ban első, ugyanezen korosztályban katában harmadik, a 16-17 évesek közt katában pedig második helyezett lett.

A 16-17 évesek korosztályában Šudyová Lucia is behúzott egy bronzérmet, mégpedig katában; a felnőttek közt, senior +45 korcsoport súlycsoportok nélküli küzdelmében pedig Kocsiás László szerzett aranyérmet.

Az érmesek mellett gratulációt érdemel a 12-13 évesek közt katában 5. helyet szerző Kocsis Markó is.

A kiadós éremesőhöz szerkesztőségünk nevében is gratulálunk, további sok sikert kívánunk a klubnak és a versenyzőknek!