Ötöt rúgtak a negyedieknek

Publikálva: 2017, május 15 - 15:49
Négy napon belül kétszer nyert 5:0 arányban a DAC juniorcsapata, a Nagymegyer után a bátran játszó negyediek is öt bekapott góllal távoztak Nyékvárkonyból. Ez volt a DAC B sorozatban aratott negyedik győzelme és hatodik veretlen bajnokija.

FC DAC 1904 B/Nyékvárkony - FC Neded 5:0 (1:0)

2017.05.13., szombat, 16.30

Gólszerzők: 41. Sabler, 56. Sandal, 58. Mészáros (11 m), 86. Sandal, 90. Mészáros

Játékvezető: Šandrik - 150 néző

DAC B/Nyékvárkony: Milošovič - Bazsó, Szépe, Pagáč, Polák (80. Varga) - Sandal, Nagy - Černák (65. Csóka), Mészáros, Hubert - Sabler (59. Moďoroši). Edző: Branislav Fodrek.

Edzői értékelés

Branislav Fodrek: „Edzőként természetesen elégedett vagyok a mérkőzés kimenetelével és az alakulásával is. Aminek a leginkább örülök, hogy hasonlóan az elmúlt hetek meccseihez, a srácok végig hajtottak a győzelemért, és megtalálták a megfelelő motivációt. El kell viszont mondanom, hogy az ellenfél tetszetős teljesítményt nyújtott annak ellenére is, hogy a táblázat utolsó helyén állnak, és szinte már biztos kiesők. Ügyes futballistáik vannak, és nem volt egy könnyű mérkőzés ez a számunkra. Az első félidő vége előtti első találat nagyban megkönnyítette a dolgunkat, a második játékrészben pedig két gyors gólt lőttünk, ami végleg megtörte ellenfelünk ellenállását. A végeredmény talán picit túlzó az ellenfelünkre nézve, hiszen ők is kialakítottak néhány veszélyes szituációt, melyek végül kihasználatlanul maradtak. Elégedett vagyok, és bár mindig van miben javulni, az ezen a héten mutatott teljesítmény és eredményesség talán túl is szárnyalta az előzetesen elvártakat. Gratulálok a srácoknak, de most két lábbal a földön kell maradnunk, nem szabad elszállnunk, dolgoznunk kell tovább. Meccsről meccsre haladunk. Legközelebb az éllovas otthonába látogatunk. Jól fel akarunk készülni a révkomáromiakra, és igyekszünk meglepetést okozni. Ez viszont nagyon nehéz lesz, de örülök annak, hogy a legutóbbi összecsapásainkon javult a helyzetkihasználásunk, és bízom benne, hogy ez minél hosszabb ideig így is marad.”

Három idegenbeli találkozó következik, az első szombaton, május 20-án 17 órától a listavezető komáromiak otthonában.