Jelenlegi hely

Meseország fővárosa lesz Dunaszerdahely

Ezt már olvasta?

Publikálva: 2018, május 24 - 12:00 | Kultúra
Jövő héten a Duna Menti Tavasz országos gyermek báb- és színjátszófesztiváltól lesz hangos a város – megválasztják Meseország királyát, és a városvezetés átadja a gyerekeknek Dunaszerdahely kulcsait...
Meseország fővárosa lesz Dunaszerdahely

A tejles program a következőképp alakul (kiemeltük a dunaszerdahelyi csoportok fellépéseit!)

2018. május 29., kedd

8.00    Térzene a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ előtti téren
8.30    A szereplők felvonulása a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ előtt, Meseország királyának megválasztása, a város kulcsának átadása, a Duna Menti Tavasz szobrának koszorúzása

Színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ​ színháztermében

9.30    Lúdas Matyi (színpadi játék), előadja a Csemadok Vámbéry Ármin Dunaszerdahelyi Városi Szervezete és a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Fókusz  Gyermekszínpada, rendezte Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin
– A kiskakas gyémánt félkrajcárja (mese), előadja a Szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Szönci Kakaskák Színjátszó Csoportja, rendezte Nagy Katalin
– # Hashtag (szerkesztett játék), előadja a Dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportja, rendezte Madocsai Kardos Klaudia és Sziklai „Sziki” Krisztina

11.30 –  A félig megnyúzott bakkecske (népmese), előadja a Lévai Juhász Gyula Alapiskola Pitypang Színjátszó Csoportja, rendezte Baran Ivett, Sava Erzsébet és Levák Anikó
–  Párisz almája (színdarab), előadja a Hetényi Tarczy Lajos Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportja, rendezte Romada Rakottyay Katalin és Kotiers Éva
– Toldi (zenés színdarab), előadja a Nádszegi Szabadidőközpont Nádaska Színjátszó Csoportja, rendezte Fülöp Leona
– Én elmentem a vásárba (szerkesztett játék), előadja az Ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermekcsoportja, rendezte Jusztin Czaudt Éva

Meseváros műsorai - 15.00-18.00 
– 15.00 Aranymetszés verséneklő duó, Dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Moderntánccsoportja, The Töpörtyűk verséneklő együttes, Óbudai Népzeneiskola zenekara

2018. május 30., szerda

Színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ színháztermében

8.30 –  A rút kiskacsa (mese), előadja a Királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportja, rendezte Szabó Alica, Dakos Szilvia és Pirigyi Mária
– A hétfejű sárkány (népmese), előadja a Perbetei Magyar Tannyelvű Alapiskola Tündérvirágok Színjátszó Csoportja, rendezte Török Sarolta és Pinke Andrea
– Lúdas Matyi (pódiumjáték), előadja a Kassi Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskola Csiribiri Színjátszó Csoportja, rendezte Fedor Erika
– A kőleves (népmese), előadja a Nagykaposi Erdélyi János Alapiskola Hajnalka Színjátszó Csoportja, rendezte Szücs Ágnes
    
10.30  –  Játék (szerkesztett játék), előadja a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportja, rendezte Pierzchala Mária, Szászi Edina és Székely Zsuzsa
– Oda az igazság! (színdarab), előadja a Csemadok Füleki Alapszervezete és a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpada, rendezte Szvorák Zsuzsa
– Mátyás király Gömörben (színdarab), előadja a Bátkai Alapiskola Huncutkák Színjátszócsoportja, rendezte Hencz Annamária
– Mennyi fényes, szép madár! (népmese), előadja a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszócsoportja, rendezte Mészáros Piroska és Okos Zsuzsanna

14.00   –  Csillagokkal táncoló Kojot (indián népmesék bábokkal), előadja a Rozsnyói Meseszínház (játszák, zenélik és mesélik: Badin Ádám és Czakó József)

Meseváros műsorai - 15.00-18.00 
15.00 Campa-nulla Verséneklő Együttes, Krpčiarik Gyermek Néptáncegyüttes, Óbudai Népzeneiskola zenekara, Bálint Károly tekerős műsora
17.00 Kor-Zár együttes előadása

2018. május 31., csütörtök

Bábos versenyműsorok a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ​ színháztermében

8.30 –  A kiskondás (bábmese), előadja a Dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Virgoncok Bábcsoportja, rendezte Csiffári Renáta
– A tréfás farkas (népmese-bábjáték), előadja az Ógyallai Speciális Alapiskola Fityfiritty Bábcsoportja, rendezte Bencsics Varga Mária
– Tikirikitakarakban (verses összeállítás), előadja a Felsővámosi Magyar Tannyelvű Alapiskola Tikiriki Bábcsoportja, rendezte Nagy Böbe
– A jószívű madár (műmese), előadja a Szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Szenci Tátika Bábcsoportja, rendezte Sándor Erika és Molnár Enikő

10.30 –  A didergő király (bábjáték), előadja a Komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportja, rendezte Izsák Katalin és Tóth Tibor
– Kukamese (bábos mese), előadja a Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportja, rendezte Dolinsky Irén, Csutor Vezér Zsófia és Vezér Klára
– A szegény ember citerája (bábjáték), előadja a Feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportja, rendezte Makó Kovács Erika
– Az aranytulipán (bábmese), előadja a Gútai II. Rákóczi Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Mazsola Bábcsoportja, rendezte Mahor Katalin

13.30 –  A rút kiskacsa (bábos mesejáték), előadja a Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportja, rendezte Csörgei Tünde
– Az árva tevecsikó (mongol népmese feldolgozás), előadja a Pozsonyi Duna utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportja, rendezte Farkas Márta
– Etüdök (játék), előadja a Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Bábcsoportja, rendezte Mészáros Andrea
– A víz az Úr? (bábjáték), előadja a Kisgéresi Alapiskola Mustármag Bábcsoportja, rendezte Blanár Gabriella

Meseváros műsorai - 15.00-18.00 
15.00 Kemence Egyesület Három kismalac című bábos előadása, Bálint Károly tekerős műsora, Borostyán Verséneklő Együttes, Göbő Anna és Göbő Sándor verséneklők műsora

2018. június 1., péntek

Eredményhirdetés, díjkiosztás a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ színháztermében

8.00  Király- és fesztiválbúcsúztató, zászlóbontás a VMK előtti színpadon a fesztiválsereggel
9.00 Népi gyermekjátékok, előadja a Féli Községi Hivatal Katica Óvoda csoportja, rendezte Mikóczi Dominika
9.10 Itt és most ugrik a majom a vízbe improvizációs játék a Duna Menti Tavaszon, előadja a Csavar Színház, résztvevők: Kiss Szilvia, Molnár Xénia és Gál Tamás
10.20 Eredményhirdetés

A mesevárosban kerámiát lehet vásárolni, kézműves foglalkozásokon lehet részt venni. 
Köztünk lesz Füttyös Gyurka, Hegedűs Csaba, a lufibohóc.

Szakmai értékelések a csoportvezetőknek a VMK-ban 14.30-18.00 óráig.

A bábos és színjátszó versenyműsorokra a belépőjegyek ára 1,50 €.
Belépők rendelhetők a Dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központban Csörgei Tündénél
(telefon: 031/ 590 08 13, vagy 031/ 590 08 01). A Meseváros műsorai ingyenesek.

A műsorváltozás jogát a rendezőség fenntartja!