Kezdődik a rájátszás

Publikálva: 2018, március 10 - 08:50
A rájátszás felsőházának nyitófordulójában a hatodik helyezett liptóiakat fogadja a DAC, akik ellen immár négy éve várunk a győzelemre. A DAC-Rózsahegy mérkőzés szombaton 14.00 órakor kezdődik.

A bajnokság új lebonyolítási formája

A hétvégétől itt a 2017/18-as szezon kicsúcsosodása! A rájátszást a bajnokság új modellje hozta el, amelyet a klubok főleg azért szavaztak meg az idény előtt, hogy vonzóbbá tegyék a Fortuna Liga küzdelmeit. 22 forduló után a mezőny két részre szakad: a felső hatos a bajnoki címért és az európai kupaszereplés kivívásáért, míg az alsóház a kiesés elkerüléséért küzd. A DAC a harmadik helyről vág neki a TOP 6 csatározásainak, amelyet igyekszik majd megtartani az elkövetkező tíz fordulóban is, ugyanis ez a helyezés az Európa-kupa első selejtezőkörébe való bejutást jelentené. Az eddig megszerzett pontokat és a gólarányt is magukkal viszik a csapatok a rájátszásba.

Ljubičić nélkül

A mai találkozó előtt Rossi vezetőedzőnek a csapatkapitány Marin Ljubičić nélkül kell kitalálnia a stratégiát – először az idei szezon során. A horvát védekező középpályás az öt sárga lapja miatti eltiltását tölti le a liptói gárda elleni összecsapáson. A Splitből származó huszonkilenc éves játékos az utolsó 38 bajnokiból, vagyis közel másfél éve mindössze egy alkalommal hiányzott a csapatból: tavaly áprilisban hasonló okok miatt volt kénytelen a lelátóról követni a DAC-Szenice mérkőzést (1:0).

Ljubičić az egyike annak a mindössze hat mezőnyjátékosnak, akik a bajnokságban eddig egyetlen percet sem hagytak ki. Rajta kívül csapatunkból Tomáš Huk és Ľubomír Šatka tagja ennek a társaságnak (a bajnokik minden percét a pályán töltő kapusok között ott van a mi hálóőrünk, Patrik Macej is).

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése a Fortuna Ligában:

2016.10.01. - Rózsahegy-DAC 2:2, gólszerzők: Ďubek, Lačný (11 m) - Pačinda 2 (1-et 11 m), 1875 néző

2017.03.04. - DAC-Rózsahegy 1:1, gólszerzők: Šafranko - P. Maslo, 5045 néző

2017.05.27. - Rózsahegy-DAC 2:0, gólszerzők: Gál-Andrezly, Mareš, 2058 néző

2017.08.06. - DAC-Rózsahegy 1:1, gólszerzők: Davis - Šatka (öngól), 6164 néző

2017.10.28. - Rózsahegy-DAC 1:1, gólszerzők: Kružliak (11m) - Zsivkovics, 1412 néző

Történelem

2014 márciusától várunk egy Rózsahegy elleni győzelemre, ami a Nyitra után a második leghosszabb sorozat az összes jelenlegi élvonalbeli gárda ellen. Az újonctól eltérően viszont a liptóiak ellen azóta tizenkét mérkőzést is abszolváltunk. A legutóbbi négy, Dunaszerdahelyen lejátszott összecsapásunk 1:1-es döntetlent hozott. Ugyanilyen eredmény született az aktuális szezon alapszakaszának első két egymás elleni találkozóján is. Összességében a narancssárgák a DAC legkevésbé közkedvelt ellenfelei közé tartoznak, hiszen az eddigi harminc egymás elleni összecsapás alkalmával mindössze négyszer sikerült három pontot szereznünk.

A Rózsahegy az 1997/98-as idénytől van folyamatosan jelen az élvonalban. Az MFK a klub százéves évfordulóján érte el a legnagyobb sikerét – a 2005/16-os évad végén bajnoki címet és kupagyőzelmet is ünnepelhettek. A tavalyi bronzérmes csapat utolsóként biztosította helyén a TOP 6-ban, és a hatodik helyről vágnak neki a rájátszásnak.

A mérkőzésre vonatkozó jegyinfót itt találják.

KIESÉS ELLEN - ALSÓHÁZ

Szombat, 2018. március 10., 14.00: Michalovce-Prešov, Zlaté Moravce-Podbrezová, Senica-Nitra

A DAC-Rózsahegy bajnoki mérkőzés ma 14:00-kor kezdődik, játékvezetők Kráľovič - Ferenc, Galo.

Forrás: fcdac.sk