Ilyen közönség előtt nem lehet veszteni

Publikálva: 2017, március 13 - 15:14
A kínos kupafiaskót követően igen kellemetlen helyzetbe hozta magát a meccs első harmadában a DAC.

Két ajándék góllal már-már úgy tűnt önmagukat verik meg a dunaszerdahelyiek, hiszen egyik zsolnai találat sem kidolgozott támadás után született, az elsőnél a bordazúzódás miatt kimaradt Slávikot helyettesítő Tolifoski mélázott beleértve a Satka-Huk belső védőkettőst, a 0:2-höz pedig Huk valóságos burleszk jelenetet produkálva tálcán kínálta fel a gólszerzési lehetőséget. Más kérdés, hogy mivel a Zsolna jó csapat, legalább is jelenleg jobb, mint a DAC, ezért nem róhatjuk fel neki, hogy két DAC-bakit két góllal büntetett… A lényeg azonban mégsem az, hogy a meccs első harmadában vesztésre álltunk, s egy  röpke pillanatra néhányunkban a legutóbbi 0:6 rémképe is felvillant. Ám ekkor jött két sárga-kék faktor, amely az eddigi feltámadásunkat – a poprádiak elleni kupabotlást leszámítva – eredményezte: a fergeteges hangulatot keltő nézők szíve-lelke és az edző keze.

Valószínű ugyanis, hogy ha nem László Csaba irányítja és nem 5 ezer elképesztően lelkes szurkolósereg buzdítja a szerdahelyieket, akkor ezúttal is benne lett volna a pakliban a zakó. Csakhogy a a DAC-MOL Arénának van varázsa, László Csabának meg szakértelme és pszichológiai érzéke. Persze azért a CSAPAT is alkotott ehhez, mert hiába lett volna szenzációs drukkersereg és a székely MESTER, ha nem lő egy olyan parádés akciót követően szépítő gólt a DAC 1:2-re. A hazaiak egyik legjobbja Marin Ljubicsics /Zsivkovics és Davis mellett/ találatát akár a Bundesliga-összefoglalókban is lehet tanulmányakcióként mutogatni. Ennél a támadásnál utólagosan akár a belépőjegyek árát is megfizettethetnék a Gula-legénységgel, épp csak nem tapsoltak a mintaszerű „DAC-gólvonatnak”. És ekkor fordult a kocka. László Csaba a meccs után elárulta, hogy higgadtan, de ugyanakkor erélyesen a fejükre, a  lelkükre próbált hatni, s védencei ezt meg is hálálták. Mészáros Bandit nem azért cserélte be, mert abban bízott, hogy gólt lő, mint mondjuk a törökországi edzőmeccsen  a Dinamo Moszkvának. Taktikailag elég volt, hogy úgymond szétfussa a zsolnaiak kontratámadást elindító megnyíló szabad területeit. A 11-est pedig kiharcolta, megérdemelte a DAC, a kijelölt Pacinda helyett panamai lezserséggel felvarrta a jobb felsőbe a sokat dolgozó balbekkünk, Erik Davis. És a fordulattól sem állt messze a László-legénység. A Zsolnát ha 90 perc alatt nem  is, 60 perc alatt már megverte a DAC, elég lesz, ha a Nagyszombat ellen 80 percet megnyerünk 2:0-ra, és akkor nyugodtan elveszthetjük az első 10 percet 0:1-re…. Persze ez nem jóslat vagy győzelmi recept akar lenni, azt fundálja csak ki a furfangos székely/ünk/…