Európa még közel – pedig oly távolinak tűnt….

Publikálva: 2017, május 8 - 15:16
Ötödször nyert zsinórban a DAC – ez újabb klubrekord és zsinórban 14-szer sem kapott ki, ez is újabb klubrekord. Megint a hajrában fordítottak Pacindáék és akárcsak a Nagymihály ellen szinte az utolsó pillanatban. Pedig amennyi ziccert a házigazdák kihagytak - ahogy azt az edzőjük a sajtótájékoztatón is megemlítette – megtölthetnének vele egy egész szilveszteri betliparádét.

1:0 után úgy tűnt, hogy a majd egy órán át az ötlettelenül lézengő sárga-kékeket hiába buzdítja kitartóan közel ezer feltüzelt drukker, a DAC a bizonytalankodó Kocsis – egyébként nem csak őt lehetett volna lecserélni a szünetben, ahogy László Csaba fogalmazott a meccs után a „leggyengébb láncszemként”  -  mellett több egyénileg kifejezetten gyengélkedő „láncszem” is akadt a gépezetben, talán csak Zsivkovics és a DAC hetek óta kimagaslóan legjobb embere, a panamai válogatott balbekk Davis mutatott olyan produkciót a meccs első két harmadában, amelyből arra lehetett volna következtetni, hogy a DAC azért mégiscsak az európai kupaporondra szeretne a Fortuna liga 4. helyével bebocsájtást nyerni ősszel.  Szóval legalább 60 percen keresztül 11 vendégjátékosból 9 „nem volt ott” fejben a pályán. Ha jobb csapat a ViOn- de szerencsére nem az , és a tabellán elfoglalt helyét ezúttal  a ziccerek elpuskázásával igazolta . nos ha jobb csapat a hazai, akkor Európa igencsak messze távolodott volna el a DAC-MOL Arénától. De valahogy megfordult a meccs, szinte a semmiből, Főnix madárként poraiból támadt fel a hajrára a DAC.  19-re lapot húzott László Csaba. Na nem azzal, hogy a szünetben Michalíkot küldte Kocsis helyett – a magyar légiósnak azért voltak jó húzásai is, pld. az öres kapuból kifejelve Ewerthon gólba tartó löketét Slávik helyett mentett és Safrankot és Pacindát is jó felíveléssel  indította – de tény a rutinos Michalík beállításával stabilabb lett a vendégvédelem. A nagy kockázatot Aluku lecserélésével és a majd 4 hónapot kihagyó Mervó beküldésével követte el a székely mester, hiszen így a középpályás sorban állandóan látszatra létszámfölényben volta a vendéglátók. Csakhogy ez egy ravasz furfang volt, ezzel ugyanis a VioN már úgymond fejben azt hitte, hogy csak nyisson ki a DAC és majd csak egy gyors kontrával végleg letaglózzuk őket. Ám a taktika helyett a szívben bízott a mi mesterünk és a jóisten segedelmével ez a „lélektaktika-ima” be is vált neki, a csapat egyszeriben megtáltosodott és két nem is nagyon szép, de annál szívszaggatóbb népörömet okozó alig-alig begyötört csúnyácska  találattal a DAC a tavasz leggyengébb 80 percét produkálva bravúrral nyert és a hazaiak agyába véste: a futball nevű játékot minimum 90 percig játsszák,  és gólokra, aki pedig ilyen ziccereket elbetlizik, az megérdemli a vereséget, aki pedig ennyire tud szívvel küzdeni, az pedig a győzelmet , már csak 3 meccset  kell megnyerni és őszre tényleg európai stadion lesz a DAC-MOL ARÉNA.