Duplát kérünk!

Publikálva: 2017, október 14 - 09:44
Ma a 699. élvonalbeli mérkőzését játssza a DAC, célja az aktuális szezon második egymás elleni találkozóján is legyőzni a vasgyáriakat. A Zólyombrézó-DAC összecsapás szombaton 17:00 órakor kezdődik.

A válogatott szünet után

Az előző fordulóban, Nagyszombatban elszenvedtük a szezon második és a 2017-es naptári év harmadik vereségét. Ezt a vb-selejtezők miatti szünet követte, amely során csapatunk felkészülési mérkőzést játszott a székesfehérvári Videoton gárdájával. A magyar élvonal első helyezettje múlt szombaton látogatott Dunaszerdahelyre, és a MOL Arénába kilátogató 2000 néző a DAC 2:1-es győzelmének örülhetett (gólszerzők: Malec, Divković - Scsepovics)

A zólyombrézóiak sem pihengettek a szünet alatt, hiszen október 4-én, szerdán a Slovnaft Cup 4. fordulójában 1:0 arányban legyőzték a negyedik vonalban szereplő FK Sókút (Soľ) együttesét. A mindent eldöntő találatot már a harmadik percben Kostelný szerezte. A nyolcaddöntőben Zsolnára látogatnak Fabuľa vezetőedző védencei.

A 699. élvonalbeli mérkőzés

Ma a 699. összecsapását játssza az élvonalban a DAC, és ebből a 355. következik idegenben. Csapatunk ma a délutáni edzést követően indult útnak, a találkozóra Garamszegen (Hronsek) fog hangolni. Rossi vezetőedző kénytelen nélkülözni az eltiltott Simont és Zsivkovicsot. Francia idegenlégiósunk Nagyszombatban begyűjtötte az ötödik sárga lapját, míg a szerb védőt kiállították a Spartak elleni rangadón. Azonban a csapat nélkülük is azt tűzte ki célul, hogy duplázik és a jelenlegi szezonban másodszor is legyőzi a vasgyáriakat.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése a Fortuna Ligában:

2016.04.23. - DAC-Zólyombrézó 1:0, gólszerző: Ljubičić, 4191 néző

2016.09.17. - DAC-Zólyombrézó 0:0, 1263 néző (Szencen lejátszott találkozó)

2017.02.18. - Zólyombrézó-DAC 0:0, 1002 néző

2017.05.14. - DAC-Zólyombrézó 2:2, gólszerzők: Šafranko, Vida - Mikuš, Bernadina, 7139 néző

2017.07.22. - DAC-Zólyombrézó 1:0, gólszerző: Pačinda, 4998 néző

Történelem

A zólyombrézóiak negyedik éve szerepelnek az élvonalban, és ma tizenegyedik alkalommal mérkőzik a két gárda. Az eddigi összecsapások mérlege a DAC-nak kedvez, hiszen mindössze egyszer szenvedtünk ellenük vereséget, méghozzá rögtön az első találkozón. Onnantól öt győzelmet arattunk (négyszer egy góllal), míg a fennmaradó négy meccs döntetlennel ért véget. Igaz, Zólyombrézón még nem sikerült három pontot zsákmányolnunk, hiszen az egyetlen idegenbeli győzelmünket átmeneti otthonukban, Breznóbányán arattuk a vasgyáriak ellen. A múlt idény mindhárom egymás elleni mérkőzésén döntetlen született, míg az új szezon első fordulójában ötezer néző előtt Pačinda szabadrúgásgóljával tartottuk otthon a három pontot.

A Fortuna Liga 11. fordulójának műsora:

Szombat, 2017. október 14., 15:00 ó: Michalovce-Trnava, 17:00 ó: Podbrezová-DAC, Trenčín-Senica, Slovan-Prešov, 18:00 ó: Ružomberok-Zlaté Moravce

Vasárnap, 2017. október 15., 17:00 ó: Žilina-Nitra

A Zólyombrézó-DAC bajnoki mérkőzés ma 17:00-kor kezdődik, játékvezetők Očenáš - Balko, Roszbeck.