A dunaszerdahelyi Csiba Tibor karate Európa-bajnok és világbajnok lett az elmúlt hetekben

Publikálva: 2021, június 30 - 21:33
A dunaszerdahelyi IPPON karate klubban ismét sikeres szezont tudhatnak maguk mögött, amelyet a klub vezetőjének elsőségei koronáztak meg az év legfontosabb viadalain.

Áprilisban Somorján került megrendezésre a felnőtt országos bajnokság. A verseny szigorú feltételek mellett zajlott, csak az országos válogatott tagjai vehettek részt rajta, Csiba Dávid végül az 5. helyen végzett. Májusban az országos Shito-ryu karate bajnokság már online zajlott. Csiba Tibor a felnőtt +55 kata kategóriában az 1. helyen végzett és így bebiztosította a részvételt az Európa- és a világbajnokságon. Csiba Dávid a felnőtt férfi kategóriában a szép 3. helyen végzett

Júniusban szintén online redezték meg a Shito-ryu Európa-bajnokságot. A verseny 22 ország versenyzőivel 3 körben zajlott (2x elődöntö és a döntő). Versenyzők kamerák előtt mutatták be gyakorlatukat, ki-kii a saját országában és a bírók online pontoztak.  A bajnokságon Csiba Tibornak sikerűlt +55 katában meszerezni az 1. helyet.

Az EB után került megrendezésre a Shito-ryu világbajnokság, hasonló lebonyolítás mellett, online formában és még több országgal, amelyen Csiba Tibor ugyancsak győzni tudott.

"Sajnos a versenyekre nem jutott ki több versenyző, mert a pandémia miatt nem tudtunk kellőképp felkészülni. Edzéseket csak hiányos létszámban és kültéren tudtuk megtartani,i szükséges felszerelés nélkül.  Most viszont igyekszünk kihaszálni  minden lehetőséget az új szezonra való felkészülésre" - mondta a klub vezetője, aki néhány hét leforgása alatt bizonyította, kategóriájában a legjobbnak számít a nemzetközi mezőnyben.