A DAC 1904 - Zsolna mérkőzés előtt: Győzelmi célok a kettős jubileumon

Publikálva: 2024, március 16 - 06:38
A rájátszás első hazai megmérettetése lesz a DAC futballklub 900. mérkőzése az élvonalban. A DAC-Zsolna összecsapás szombaton 17:30 órakor kezdődik.

DAC 900, Andzouana 100

Két hét után ismét megnyílnak a MOL Aréna kapui, a felsőház rájátszásának első hazai találkozóján – akárcsak március első szombatján – a Zsolnát fogadjuk. A tabella második helyén álló együttes ellen a 900. élvonalbeli mérkőzésére készül a DAC. Ráadásul Yhoan Andzouana 100-ra kerekítheti rajtjai számát a Niké Ligában. Az eddigi 99-en 13 találatot szerzett és 9 gólpasszt is kiosztott. Az aktuális idényben a kongói játékos 6+5-ös mérlegével a csapat legeredményesebb és legproduktívabb labdarúgója is, bár többségében balhátvédként kap szerepet.

„Boldog és egyúttal büszke vagyok, mert nagy dolog száz bajnoki mérkőzést abszolválni egy klub színeiben. Repül az idő, pontosan emlékszem a négy évvel ezelőtti érkezésemre. A legszívesebben a szép pillanatokat és a klubnál dolgozó embereket idézem fel, akik a pályán és azon kívül is a segítségemre voltak. A klubtörténet néhány szép fejezetét közösen írtuk meg, így dolgoznak bennem az érzelmek” – állapította meg csapatkapitányunk, aki 2020 augusztusában a Szered elleni 6:0-s győzelem alkalmával mutatkozott be a szlovák élvonalban. Holnap eléggé valószínűtlen a hasonló eredmény, de a kettős jubileum alkalmával egyértelműen a három pont a cél. „Bízom benne, hogy a holnapi egy tökéletes nap lesz nekünk és a szurkolóink számára is és hogy közösen ünnepelhetjük a győzelmet” – kívánta Yhoan Andzouana.

Xisco Muñoz vezetőedző a legutóbbi mérkőzéseken nem számíthatott Mateus Brunetti játékára, sőt egy hete Milan Dimun is kidőlt. Úgy tűnik, a hétvégén már mindketten a szakvezető rendelkezésére állhatnak. „Az orvosok és a fizikoterapeuták remek munkát végeztek a rehabilitációjuk során. Milan és Bruni is a csapattal edzenek, meglátjuk, holnap százszázalékosan felkészültnek érzik-e magukat. Semmit sem akarunk elsietni, válogatott szünet jön, ezt szintén figyelembe vesszük. Sajnos Nagyszombatban megsérült Barišić, vele nem számolhatunk” – árulta el a DAC trénere, aki szintén megemlítette a jubileumot. „Elsősorban gratulálok a klubnak, hiszen a kilencszáz élvonalbeli mérkőzés nagyon szép szám. Szeretnénk ezt győzelemmel megünnepelni, amelyre nagy szükségünk van. Igyekszünk arra buzdítani a játékosokat, hogy mindegyik meccsnek úgy vágjanak neki, mintha egyfajta döntő lenne. Ugyancsak szeretnénk elérni, hogy hazai pályán dominánsok, erősek és győztesek legyünk.”

A holnapi összecsapásra való felkészülés során nem hiányozhattak a két héttel ezelőtti videófelvételek sem, amikor is az alapszakasz zárófordulójában 1:1-es döntetlent játszottunk a Zsolnával. „Szerintem más jellegű mérkőzés lesz a holnapi. Akkor az volt egy hét leforgása alatt a harmadik összecsapásunk, most frissebbek leszünk. Az új játékosok is többet tudnak már az ellenfélről, a csapattársakról, a bajnokságról. Bízom benne, hogy ez a pályán is megmutatkozik és olyan teljesítményt nyújtunk, amely sikerre vezet minket” – tette hozzá Xisco Muñoz.

MŠK Zsolna: Továbbra is a második helyen

A MOL Arénában elért két héttel ezelőtti döntetlen véglegessé tette a „Sosonok” alapszakaszbeli második helyét. Ehhez 41 pontra volt szükségük, ami tízzel több, mint amennyivel tavaly a 22. forduló után rendelkeztek. Akkor az ötödik helyről jutott be a felsőházba a Zsolna.

Ennyire jó pozícióban, tehát a második helyen legutóbb a 2019/20-as szezonban álltak az alapszakaszt követően a zsolnaiak.

Múlt hétvégén, a rájátszás első fordulójában a Zólyombrézót fogadták a cseh vezetőedző, Jaroslav Hynek védencei és 3:0-s első félidőt követően végül 3:2-re diadalmaskodtak.

Az MŠK futballistái a bajnoki szezon eddigi során 43 gólt szereztek, ami a második helyre rangsorolja őket a Slovan (58) mögött. A felső hatos együttesei közül ugyanakkor ők kapituláltak a második legtöbbször is (32, a Rózsaheggyel együtt). A sárga-zöldek mérkőzésein összesen 75 találat esett, ami 3,26-os meccsenkénti átlagot jelent.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2022.10.09. – DAC-Zsolna 5:2, gólszerzők: Szánthó 2, Nebyla, Veselovský, Krstović – Kaprálik, Jambor, 5032 néző
2023.04.02. – DAC-Zsolna 1:0, gólszerzők: Ramadan, 5768 néző
2023.05.13. – Zsolna-DAC 0:1, gólszerző: Krstović, 1852 néző
2023.10.21. – Zsolna-DAC 5:1, gólszerzők: Ďuriš 2, Jambor (11m), Leitner, Rusnák – Csinger, 2562 néző
2024.03.02. – DAC-Zsolna 1:1, gólszerzők: Ramadan – Sauer, 4988 néző

Történelem

Az első élvonalbeli gólját és győzelmét is pont a Zsolna ellen érte el a DAC 1985 őszén. Azóta 67-szer csaptunk össze, az MŠK elleni legutóbbi 26 mérkőzés mérlege 14-10-2 a szemszögünkből, a legutóbbi 20 összecsapás mindegyikén legalább egyszer betaláltunk. Hasonlóan remek sorozatunk semelyik másik csapat ellen sincs a Niké Liga jelenlegi résztvevői közül. Az ellenük szerzett 89 találat is rekord, őket a Nagyszombat követi ebben a tekintetben (79 gól 76 találkozón).

A jelenlegi idény alapszakaszában mindössze egy pontot szereztünk a Zsolna ellen. A Dubeň alatt elszenvedett 1:5-ös vereségünk alkalmával Filip Kaša már a 13. percben a kiállítás sorsára jutott, míg Csinger Márk akkor szerezte meg eddigi egyetlen gólját a DAC színeiben. A két csapat legutóbbi összecsapása még élénken él az emlékezetünkben, két hete a MOL Arénában a vendégek a 6. perctől 1:0-ra vezettek, de Ramadan az 56. percben kiegyenlített és beállította az 1:1-es végeredményt.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Zsolna ellen:
- Krstović
- Kalmár, Ramirez
3 - Diňa, Vida K., Ljubičić, Davis, Szánthó
2 - Majoros, Liba, Radványi, Fieber, Regedei, Tomčák, Delarge, Pačinda, Bayo, Herc, Balić, Ramadan
1 - Leško, Medgyes J., Michalec, Bartoš, Pinte, Ürge, Weiss, Kuna, Trutz, Chytil, Kweuke, Brašeň, Ujlaky, Jurčo, Krišto, Szarka, Kwin, Polievka, Michalík, Divković, Ronan, Sharani, Nicolaescu, Taiwo, Lamkel Zé, Kružliak, Verlinden, Moumou, Ciganiks, Nebyla, Veselovský, Csinger
öngól - Králik
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornán követheti figyelemmel:

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

Péntek, 2024. március 15., 17:30 ó: Michalovce-Košice
Szombat, 2024. március 16., 15:00 ó: Banská Bystrica-Zlaté Moravce, Trenčín-Skalica

A DAC-Zsolna bajnoki mérkőzés holnap 17:30-kor kezdődik, játékvezetők Marhefka - Bednár, Kmec.